Konto dla dzieci – dlaczego warto?

0
4509

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój i start w dorosłe życie. Chodzi tutaj nie tylko o wykształcenie, ale także o środki do życia. Jako, że młodej osobie bez doświadczenia trudno jest znaleźć pracę i dodatkowo jeszcze się dalej uczyć, to otrzymanie wsparcia finansowego od rodziców okazuje się być niezwykle pomocne. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na założenie dziecku konta oszczędnościowego, na którym każdego roku będzie znajdować się coraz większa suma pieniędzy. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Konto oszczędnościowe – o co w tym chodzi?

Konto oszczędnościowe to połączenie zwykłego kona osobistego z lokatą. Dzięki oprocentowaniu możliwe jest stałe pomnażanie wpłaconego kapitału i zamrożenie wolnych środków na długi okres czasu. Oczywiście z takiego konta możliwe jest regularne wypłacanie, czego nie można powiedzieć o lokacie. Zazwyczaj z konta oszczędnościowego można wypłacić pieniądze bezpłatnie raz w miesiącu, a kolejne wypłaty są obciążone dodatkowymi kosztami. Wpłat natomiast można dokonywać bez ograniczeń. To samo dotyczy wartości wpłacanej kwoty.

Konto dla dziecka – czy warto?

Jako, że dzieci otrzymują w ciągu swojego młodego życia spore kwoty pieniędzy, a nie mają jeszcze swoich własnych wydatków, to warto te środki bezpiecznie ulokować na koncie. Jako, że osoba niepełnoletnia nie jest w stanie samodzielnie założyć konta w banku, to rodzic musi udać się tam z nim w celu założenia konta jako użytkownik lub konta oszczędnościowego. Wraz z upływem czasu na nawet niewielkie kwoty mogą mocno zaprocentować, dzięki czemu po kilkunastu latach dziecko będzie mogło kupić sobie za zgormadzone fundusze własny samochód czy nawet mieszkanie lub sfinansować dalszą edukację.

Konta oszczędnościowe są na ogół bezpłatne. Można też liczyć na stały dostęp do swoich środków, a wraz z wypłaceniem części pieniędzy nie dochodzi do utraty odsetek. Ponadto takie konto jest oprocentowane, a więc w przypadku większych kwot można liczyć na coraz większe zyski. Nie ma też żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o częstość i ilość wpłacanych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here