Wybierz się do jednego z najludniejszych miast świata – odwiedź Pekin

0
2944

Pekin to miasto bogatej tradycji i kultury, które warto odwiedzić, jeśli podróżuje się azjatyckim szlakiem. Stolica Chin zachwyca bogactwem różnorodnej architektury, obok której nie można przejść obojętnie.

Wycieczka Pekin – Zakazane miasto

Rozpoczynając zwiedzanie Pekinu, warto wybrać się do Zakazanego miasta, które znajduje się na liście dziedzictwa Unesco. Znajduje się tu obecnie muzeum, a odbudowane zostało i udostępnione do zwiedzania w latach 60-tych XX wieku.Znajduje się tu dawny pałac cesarski Dynastii Ming i Qing, a właściwie kompleks pałaców obwarowanych murem. Aby zobaczyć zakazane miasto, trzeba wziąć ze sobą paszport.

Będąc w Pekinie, nie możemy nie zobaczyć Wielkiego Chińskiego Muru. Ten wał obronny to najdłuższa budowla, która kiedykolwiek została zbudowana rękami ludzkimi. Rozciąga się na długości prawie 2,5 tysiąca km i robi niesamowite wrażenie.

Na Placu Niebińskiego Spokoju nie sposób nie dotrzeć do mauzoleum Mao Zedonga. Miejsce pochówku kontrowersyjnego i krwawego przywódcy Chin jest punktem obowiązkowym wizyty w tym mieście i miejscem, które ciągle odwiedzają miliony Chińczyków.

Wycieczka Pekin – możesz również pójść na zakupy

Jeśli chce się zrobić zakupy, warto wybrać się na ulicę Wangfujing, gdzie sklepy pogrupowane zostały według branż. Dawny szlak towarowy, gdzie niegdyś sprzedawano jedwab i antyki, stał się symbolem kapitalistycznego rozwoju.

Houhai to miejsce, które warto odwiedzić ze względu na trzy jeziora. Można tu wybrać się na rejs łodzią. Dzielnica wokół jezior stała się centrum nocnego życia i jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów.

Wycieczka Pekin – najlepiej zachowany obiekt z dynastii Qing

Warto odwiedzić również Rezydencję Księcia Gonga, czyli najlepiej zachowany obiekt architektoniczny w Pekinie z okresu dynastii Qing. Wzniesiony został w XVIII wieku. Utworzono tu ogrody, świątynie, a także wiele pawilonów. Znajduje się tam również pawilon opery pekińskiej, gdzie codziennie odbywają się spektakle.

Po zwiedzaniu wszystkich obiektów architektury warto także odwiedzić Ogród Zoologiczny w Pekinie. Będzie można tu zobaczyć m.in. Pandę Wielką, czy Tygrysa azjatyckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here