Wybieramy zawiesia linowe

0
1589
Wybieramy zawiesia linowe

Zawiesia linowe są stosowane powszechnie przy transportowaniu różnych ładunków. Dzięki nim możemy zapewnić przewożonym elementom bezpieczeństwo i ochronę oraz ułatwić sobie pracę. Zawiesia linowe wykorzystuje się w połączeniu z między innymi żurawiami, suwnicami czy też dźwigami. Zawiesia linowe są niezwykle przydatne szczególnie w przypadku podnoszenia i przenoszenia ładunków o zróżnicowanych kształtach. Pozwalają one także na transportowanie elementów na większe odległości.

Zawiesia stalowe i zawiesia pasowe

Oba rodzaje są zaliczany do zawiesi transportowych i spełniają podobne funkcje, jednakże dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane ich przeznaczenie jest nieco inne. Jeżeli chodzi o modele linowe z lin stalowych charakteryzują się one wyjątkową trwałością i wytrzymałością a także są niezwykle uniwersalne i mają szeroki zakres dopuszczalnych obciążeń roboczych. Co więcej, są odporne na uszkodzenia i można regulować długość ich cięgien. Osprzęt można także z łatwością wymienić i dokonać napraw.

Oczywiście bardzo istotna jest klasa zawiesi, szczególnie gdy mamy zamiar przeprowadzać prace transportowe w kwaśnym środowisku. Dobra jakość materiału, z jakiego zostały wykonane zawiesia z lin stalowych to gwarancja większej odporności na skruszenie się materiału, jego wydłużenie się bądź też zerwanie się cięgien. Jeśli chodzi o zawiesia pasowe, są one znacznie lżejsze i miękkie, a także elastyczne. Charakteryzuje je izolacyjność elektryczna, co więcej, są bardzo przydatne w przypadku ładunków wrażliwych na nacisk bądź uszkodzenia mechaniczne, na przykład powierznia pokryta emalią, która jest bardzo podatna na zarysowania. Podczas stosowania zawiesi pasowych ładunek można także opasać. Niestety zawiesia pasowe mogą okazać się mniej wytrzymałe niż te stalowe, również wykazują większą wrażliwość na temperaturę.

Bezpieczne zawiesia

Ważną kwestią jest to, czy zawiesia są sprawdzone – wszystkie powinny przejść niezbędne teksty, podczas których stwierdza się, czy praca z danym sprzętem jest bezpieczna. Z tego powodu podczas zakupu zawiesi linowych warto zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty świadczące o wytrzymałości i przejściu wszelkich niezbędnych prób zniszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here