Workation – praca i wakacje z dowolnego miejsca na świecie!

0
1299
Workation

Pandemia Covid-19 przyniosła wiele zmian w codziennym życiu. Całkowity lockdown przez kilka miesięcy przyczynił się do wzrostu popularności pracy zdalnej. Niektórzy docenili walory tej formy wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dlatego nawet po zniesieniu największych ograniczeń nie są chętni na powrót do biura.

Praca i wakacje, czyli sztuka łączenia pozornie niemożliwego

Tradycyjne wakacje wiążą się z koniecznością wzięcia urlopu. Natomiast podczas wypoczynku kwestie związane z pracą w ogóle nie zaprzątają głowy (przynajmniej w teorii, bo praktyka czasami dowodzi czego innego).

Jednak w ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się workation, a więc pracowakacje. Termin nieprzypadkowy, ponieważ rzeczywiście oznacza połączenie codziennych obowiązków zawodowych z wypoczynkiem. W takiej sytuacji oczywiście nie wykorzystuje się swoich dni urlopowych, ale w ciągu dnia efektywnie pracuje zgodnie z umową pracowniczą, a popołudniami i wieczorami wypoczywa w wybranym miejscu na świecie. Tak, teraz to możliwe nie tylko w przypadku freelancerów.

Odskocznia od codziennej rutyny

Praca zdalna zupełnie inaczej wygląda, kiedy można usiąść wygodnie na tarasie z widokiem na ocean, a po zrealizowaniu wszystkich zadań skorzystać z wszystkich atrakcji turystycznych. Łatwiej wtedy o zachowanie balansu między pracą a życiem prywatnym, ponieważ ma się świadomość, że czas ucieka.

Praca i wakacje

Workation daje dużą motywację, aby jak najszybciej skończyć pracę i mieć całe popołudnie oraz wieczór wyłącznie dla siebie, właśnie na wypoczynek wakacyjny. Kiedy pracuje się w swoim domu często zdarza się, że nie ma podziału na porę roboczą i prywatną, a zlecenia wykonuje się niemal przez cały dzień.

Trzeba tylko rozważnie wybrać odpowiedni kierunek na workation, szczególnie gdy nie działa się projektowo albo z elastycznym czasem pracy. Konieczność siedzenia przed laptopem w godzinach nocnych z powodu różnicy czasowej może całkowicie zepsuć cały urok wyjazdu.

Workation na każdą kieszeń

Na rosnące zapotrzebowanie rynku odpowiada biuro podróży Itaka ze swoimi propozycjami na workation. To oferty wyjazdów zagranicznych na 21 i więcej dni. Wiadomo, że kluczowym elementem jest w tym wypadku spokój oraz doskonałe połączenie z Internetem w cenie wyjazdu. Dlatego oferty obejmują hotele przystosowane dobrze do pracy zdalnej – bez wrzasków rodzin z dziećmi i kłopotów z dostępem Wi-Fi. W niektórych miejscach można wygodnie pracować nie tylko w hotelowej restauracji czy pokoju, ale również przy basenie, a nawet na plaży.

Oczywiście poza komfortowymi warunkami na pracę biuro podróży proponuje również sporo atrakcji na czas po wykonanej pracy. Hotele mają rozbudowaną bazę sportowo-rozrywkową, strefę SPA, a ponadto jest możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych. Taki wyjazd z pewnością pozwoli nieco odetchnąć od codziennej rutyny, nabrać sił albo ochoty na prawdziwe wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here