W których branżach pełny etat i wysokie wynagrodzeni?

0
952
W których branżach pełny etat i wysokie wynagrodzeni

Bardzo trudno na to pytanie odpowiedzieć w jednoznaczny i prosty sposób. Nawet sprzątaczka w kilku domach zamożnych rodzin może zarobić więcej niż informatyk bez doświadczenia w małej firmie. Inną kwestią jest rodzaj pracy, czy wchodzimy w prace na etacie czy otwieramy własną działalność. Początkowo jako jednoosobowa działalność gospodarcza, która z biegiem czasu przekształca się na spółkę ograniczoną odpowiedzialnością czy spółkę akcyjną.

Zastanawiałeś się może co to znaczy dobrze płatna praca. Czy jest to taka, gdzie pracujesz tylko cztery czy pięć godzin dziennie a zarabiasz tyle co większość osób pracujących na etacie 8 godzin dziennie. Od czego to zależy. Na pewno nie jest to kwestia konkretnych zawodów.

Sprawdź też: https://ki24.info/pl/12_biznes/22345_bezrobocie-spada-a-praca-czeka-tutaj-znajdziesz-etat-i-wysokie-wynagrodzenie.html

W każdej branży znajdziesz ekspertów, którzy są klasą samą dla siebie. Można tutaj wspomnieć o powszechnie znanej zasadzie PARETO 80\20. W stosunku do uczestników konkretnego rynku, stosując tą zasadę można stwierdzić, że 20% firm na danym rynku obsługuje 80% uczestników danego rynku. Idąc dalej te 20% firm generuje 80% zysku całej branży.

Uwzględniając ten fakt, każdy powinien dążyć do tego by znajdował się w tych 20%. Wspomniana zasadę można stosować w każdym aspekcie życia. Zarówno w odchudzaniu, organizacji czasu pracy, efektywności wykonywanych działań i wielu, wielu innych o których nie wspomniałem.

Można generalizować, ze najwięcej zarabiają informatycy, księgowi, lekarze ale to jest tylko generalizacja. Ktoś powie, że to są zawody z wysoką płacą i stałą umową, lub przynajmniej są to zawody, z relatywnie niskim poziomem bezrobocia. Nawet tylko z tego względu, że lekarze będą zawsze potrzebni, informatycy w obecnej erze cyfryzacji też traktowani są jako dobro konieczne.

A co z takimi zawodami jak aktorstwo, piosenkarz czy cała branża rozrywkowa. Tutaj na szczyt dochodzą tylko nieliczni. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W przypadku takich branż jak medycyna, informatyka wystarczy praktycznie tylko odpowiednie doświadczenie i umiejętności a dochody uzyskiwane są na przyzwoitym poziomie. Pozostałe elementy własnej marki osobistej nie są już aż tak istotne.

W przypadku branży rozrywkowej sytuacja jest zupełnie odmienna. Tutaj nie wystarczą już odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Bardzo ważną kwestią jest tutaj budowanie własnej marki osobistej, jej rozpoznawalności i to z czym ona się kojarzy. Słyszymy np. Sting, Eric Clapton, Madonna, to od razu wiemy kto to jest i co sobą reprezentuje.

Bardzo ważnym elementem gwarantującym stabilne przynajmniej i przynajmniej zadowalające dochody a przy tym radość z wykonywanej pracy to zarabianie na tym co się kocha, co uwielbia się robić. Wtedy to nawet nie jest praca a realizacja swoich marzeń, bo robi się to co sprawia przyjemność. Wtedy nawet zarobki nie są aż tak istotne, ważne by starczyło na codzienne życie i spełnianie swoich życiowych potrzeb.

Wiadomo jednak tez to, że jak robi się to co się kocha to pieniądze tak czy tak popłyną i przynajmniej w tej kwestii człowiekowi nie będzie niczego brakować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here