W jakim wieku Japończycy idą do liceum?

0
100
W jakim wieku Japończycy idą do liceum?
W jakim wieku Japończycy idą do liceum?

W jakim wieku Japończycy idą do liceum?

W Japonii system edukacyjny jest nieco inny niż w innych krajach. Wiek, w którym japońskie dzieci idą do liceum, może być nieco zaskakujący dla niektórych. W tym artykule dowiesz się, w jakim wieku Japończycy rozpoczynają naukę w liceum.

Podstawowa edukacja w Japonii

Przed przejściem do tematu liceum, warto najpierw zrozumieć, jak wygląda system edukacyjny w Japonii. Podstawowa edukacja w Japonii obejmuje szkołę podstawową (shōgakkō) i gimnazjum (chūgakkō). Szkoła podstawowa trwa sześć lat, a gimnazjum trzy lata.

Wiek rozpoczęcia liceum

W Japonii liceum, zwane również szkołą średnią (kōkō), rozpoczyna się po ukończeniu gimnazjum. Japończycy zaczynają liceum w wieku 15 lub 16 lat, co oznacza, że ​​są w trzeciej klasie gimnazjum, gdy podejmują decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Wpływ egzaminów wstępnych

W Japonii egzaminy wstępne do liceum mają duże znaczenie. Wyniki tych egzaminów decydują o przyjęciu do konkretnej szkoły średniej. Dlatego uczniowie muszą przygotowywać się i zdawać egzaminy wstępne, aby móc kontynuować naukę w liceum.

Trudności w systemie edukacyjnym

System edukacyjny w Japonii jest znany z wysokiego poziomu trudności. Uczniowie spędzają wiele godzin na naukę i przygotowywanie się do egzaminów. Wielu z nich uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, aby poprawić swoje wyniki i zwiększyć szanse na przyjęcie do renomowanej szkoły średniej.

Podsumowanie

W Japonii liceum rozpoczyna się w wieku 15 lub 16 lat, po ukończeniu gimnazjum. Egzaminy wstępne mają duże znaczenie i decydują o przyjęciu do konkretnej szkoły średniej. System edukacyjny w Japonii jest wymagający, a uczniowie muszą poświęcać dużo czasu na naukę i przygotowania do egzaminów.

Japończycy idą do liceum w wieku 15-18 lat.

Link tagu HTML: https://www.kierunek-przedsiebiorczosc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here