W co zainwestować pieniądze?

0
5102

Szczęściło posiadacze dodatkowej gotówki mogą pozwolić sobie na zainwestowanie tychże pieniędzy, dzięki czemu zaczną one na siebie zarabiać. Najgorszą rzeczą, którą możemy zrobić, jest odkładanie ich do przysłowiowej skarpety, przez co tracą one na wartości. W co zatem warto inwestować wolne środki?

Inwestowanie pieniędzy w banku

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest otwarcie rachunku oszczędnościowego. Konto zakłada się niezwykle łatwo, a czasami nawet można to zrobić bez konieczności wychodzenia z domu, czyli przez Internet. Dzięki posiadaniu takiego rachunku możliwe jest systematyczne pomnażanie kapitału. Minusem jest niestety stosunkowo niskie oprocentowanie. Lepszą opcją jest skorzystanie z lokat bankowych, co pozwala na inwestowanie pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu. Zasada jest prosta – im dłuższa lokata, tym można liczyć na większy zysk. Inną opcją są polisolokaty zawierane z towarzystwem ubezpieczeniowym na życie, po zakończeniu których otrzymujemy wpłacone środki wraz z premią.

A może fundusz inwestycyjny?

Dla profesjonalnych inwestorów, którzy nie mają wyższego wykształcenia ani doświadczenia dobrą opcją są fundusze inwestycyjne. Niestety trzeba liczyć się z tym, że w przypadku spadku na rynku, kapitałodawca może być stratny. Fundusz jest nastawiony przede wszystkim na inwestowanie pieniędzy, a nie na zysk czy bezpieczeństwo. Część zysków otrzymuje właściciel kapitału, a pozostałe środki idą na konto funduszowego opiekuna.

Inwestowanie pieniędzy w papiery wartościowe

Jeśli nie interesują nas lokaty ani też niskooprocentowane konto oszczędnościowe, to można rozważyć inwestycję w obligacje. Są to papiery wartościowe emitowane przed konkretne podmioty. Należy pamiętać o tym, że obligacje maja charakter wierzycielski Wystawcy papierów wartościowych są zobowiązani do ich wykupu w ustalonym terminie i na określonych zasadach. Emisariuszami mogą być zarówno osoby prowadzące własną działalność gospodarcza, jak również związki gminne, miasta stołeczne, banki i podmioty posiadające osobowość prawną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here