W co inwestować małe kwoty?

0
5004

Posiadanie wolnych środków jest niezwykle pożądane, jednakże odkładanie pieniędzy do skarbonki nie przyniesie nam żadnego zysku. Znacznie lepsza opcją jest już otwarcie konta oszczędnościowego, czy lokaty z jak największym oprocentowaniem. Obecnie na rynku istnieje sporo możliwości, jeśli chodzi o inwestowanie niewielkich kwot pieniędzy. Na co więc warto postawić?

Ostrożne inwestowanie

Wiele osób liczy na szybki i wysoki zysk, w związku z czym decydują się oni na akcje i fundusze. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że obecnie inwestowanie wolnych środków na giełdzie jest proste, gdyż wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką. Akcje są papierami wartościowymi, czyli dokumentami własności firm. Wartość akcji uzależniona jest od popytu i sprzedaży, a więc raz może rosnąć, a innym razem cena może spadać. Jeśli nie jesteśmy obeznani z giełdą ani też nie posiadamy wiedzy inwestycyjnej, to istnieje duże ryzyko niepowodzenia. Bezpieczniejszą opcją są fundusze inwestycyjne, które kupują akcje w naszym imieniu. Na zyski można liczyć w długim okresie czasu.

Bezpieczne inwestowanie – lokaty

Popularne lokaty bankowe są bezpieczną formą inwestowania pieniędzy. Wystarczy otworzyć intersującą nas lokatę i wpłacić na nią pieniądze na określony okres, który może trwać nawet do kilku lat. Na koniec bank wypłaca zainwestowane środki plus należne nam odsetki. Niestety przedwczesne zakończenie lokaty wiąże się utratą większości lub nawet całości odsetek.

Popularne konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe oferują znacznie większe oprocentowanie, niż ma to miejsce w przypadku zwykłego konta bankowego, gdzie tylko przechowujemy swoje wolne środki. Możliwe jest tutaj wypłacanie pieniędzy, najczęściej raz w miesiącu. Kolejne przelewy w tym samym miesiącu wiążą się zazwyczaj z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty. Mamy więc możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym czasie, jednakże oprocentowanie jest stosunkowo niskie. Ponadto niektóre kontra oszczędnościowe wymagają uiszczania comiesięcznej stałej opłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here