Ubezpieczenie na życie w UK. Kto je kupuje?

0
1165
Ubezpieczenie na życie w UK

Polacy mieszkając w Wielkiej Brytanii co raz częściej sięgają po ubezpieczenie na życie. I to nie dzieje się tylko za sprawą efektu „po pandemii”. Powodów dlaczego Polacy kupują ubezpieczenie na życie w UK jest kilka.

Najpierw jednak poznajmy fakty. W tym tekście dowiesz się kto najczęściej kupuje polisę na życie w UK, z naszych rodaków. Dowiesz się też jakie są powtarzające się powody dla których Polacy kupują ubezpieczenie na życie w Wielkiej Brytanii właśnie.

W jakich miastach mieszkają najczęściej Polacy kupujący ubezpieczenie na życie UK?

Zwykle Polacy kupujący ubezpieczenie na życie w UK mieszkają w Londynie, Birmingham, Bradford, Manchester, Peterborough, Glasgow, Edynburg.

Ile zwykle ma Polak kupujący ubezpieczenie na życie w Wielkiej Brytanii?

Zwykle nasz rodak mieszkający i pracujący w UK, kupujący polisę na życie, jest w wieku od 36 do 45 lat. To aż 43% wszystkich Polaków kupujących ubezpieczenie na życie w UK.

Kolejna grupa, to Polacy w wieku 25 – 35 lat. Ich jest 24%. Mniejszą grupą Polaków kupujących ubezpieczenia na życie w UK są rodacy w wieku od 46 do 55 lat. To 17% całości.

W jakich zawodach pracują Polacy którzy decydują się na zakup ubezpieczenia na życie w UK?

Manager, kierowca ciężarówki, budowlaniec, malarz, operator wózka widłowego. To największe grupy zawodowe, do których należą Polacy kupujący ubezpieczenie na życie w UK. Kolejne zawody to pracownik magazynu, sprzątacz, pakowacz.

Osobną grupę stanowią osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ci ostatni potrzebują też np ubezpieczenia typu zabezpieczenie dochodu – income protection insurance.

Czy Polacy kupujący ubezpieczenie na życie w UK mają dzieci?

Aż 81% Polaków kupujących polisę na życie w UK to rodzice. 

To dość zrozumiały wynik.

Bo właśnie będąc rodzicami, często sobie uświadamiamy że chcemy zabezpieczyć przyszłość finansową naszej rodziny, w przypadku gdy nas zabraknie.

Z jakich powodów Polacy kupują ubezpieczenie na życie w UK?

Polacy kupują polisy na życie w UK z trzech podstawowych powodów.

Pierwszy z nich to chęć ochrony bliskich, przed negatywnymi finansowymi kosztami pogrzebu, transportu ciała ubezpieczonego do Polski.

Kolejny ważny powód, to chęć zabezpieczenia przyszłości finansowej rodziny, w chwili gdy ubezpieczony ulegnie śmierci.

Często też partnerzy, czy małżonkowie ubezpieczają się na życie, po to, aby ta druga osoba w przypadku śmierci ubezpieczonego, miała lepsze możliwości finansowego przetrwania.

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie w UK, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here