Twój e-PIT – dlaczego warto sprawdzić?

0
2811
Twój e-PIT - dlaczego warto sprawdzić?

e-PIT to innowacyjna metoda składania deklaracji podatkowych, która daje możliwość rozliczenia się nie wychodząc z domu, jak również uzupełnienia deklaracji w sposób prosty, wygodny,przystępny i zrozumiały.. Dzięki usłudze zostaje automatycznie przygotowywany PIT, na podstawie danych z poprzedniego roku rozliczeniowego, którego należy potwierdzić lub zmieniać wprowadzając określone zmiany.

e-PIT to rewolucyjne rozwiązanie ułatwiające przebrnięcie przez cały proces rozliczenia, gwarantujący bezbłędność i wygodę składania deklaracji. Zasada działania e – PIT jest bardzo prosta i daje możliwość pozostawienia niezmienionego PIT-u przygotowanego przez program. Jednak pomimo automatycznemu i skorelowanemu przygotowaniu deklaracji należy go sprawdzić.

Dlaczego warto sprawdzić swój PIT w nowej usłudze Twój e-PIT?

Sprawdzenie deklaracji daje możliwość wprowadzenia pewnych zmian dotyczących m.in sposobu rozliczenia – samotnie lub z małżonkiem, dopisania odpisów i ulg, wskazanie numeru KRS osoby, bądź instytucji, której chcemy przekazać 1% podatku, zmiany dotyczące form zarobu, itp.

Korzystanie z nowej usługi e-PIT daje wiele przywilejów oraz stwarza dogodniejsze warunki dotyczące całego procesu. Dzięki tej formie zeznania podatkowego przysługujące zwroty wypłacane są dwa razy szybciej, a składana deklaracja wysłana może być w każdym momencie.

Pomimo wielu różnic i wprowadzeniu sporej ilość udogodnień, zasady dotyczące samych PIT-ów nie zmieniły się. Do stałych elementów uzupełniania deklaracji PIT są: stały podatek dochodowy od osób fizycznych PIT, określany procentowo, wskazanie formy zarobku, uwzględnienie ulg, itp.

Samo rozliczanie e-PIT przez internet następuje w sposób szybki, wygodny, bezpieczny i prosty. Rozliczenie e-PIT możliwe jest dzięki skorzystaniu ze specjalnie przygotowanych programów, posiadających rozbudowane funkcje, ułatwiające przygotowanie zeznania. Dzięki elektronicznym podpisom i potwierdzeniom, wniosek zostanie wysłany do odpowiedniego Urzędu Skarbowego i odebrany przez właściwego urzędnika.

Program i jego użytkowanie wymaga zarejestrowania się i zalogowania – program połączony jest z odpowiednim rejestrem obywateli, a następnie otworzenie przygotowanej deklaracji. Oprogramowanie daje możliwość zaakceptowania przygotowanego wniosku, wprowadzenia do niego zmian, jak również pozostawienia bez podejmowania decyzji. W przypadku podjęcia ostatniej ewentualności, program automatycznie wysyła deklaracje podatkową do dnia 30 kwietnia w niezmienionej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here