Transport z Chin do Polski – proces importu od A do Z

0
2127
Transport z Chin do Polski – proces importu od A do Z

Zastanawiasz się nad transportem towarów z Chin do Polski? Bez wątpienia jest to bardzo dobre i opłacalne rozwiązanie. Szacuje się, że każdy produkt jest wytwarzany w Chinach w kilkudziesięciu, a nawet kilkuset fabrykach. Ten kraj posiadają ogromny rynek, więc szansa na to, że znajdziesz tam towary, których potrzebujesz, jest naprawdę ogromna.

Jeśli import towaru z Chin wydaje Ci się czarną magią, powierz go profesjonalistom. Zajmą się nim od początku do końca, czyli pomogą wybrać dostawców i zadbają o to, aby zamówione produkty trafiły bezpiecznie pod Twoje drzwi. Oprócz tego sprawdzą dystrybutora w każdym aspekcie. Zadbają o kwestie prawne, a jeśli będzie taka konieczność – odwiedzą fabrykę i dostarczą do Ciebie próbki towarów. A kiedy już towar z Chin będzie gotowy, zadbają o kontrolę poprodukcyjną, transport oraz clenie towaru.

Import towaru z Chin – wybór fabryki i analiza oferty cenowej

Na import towaru z Chin składa się bardzo wiele aspektów. Po pierwsze, należy znaleźć fabrykę, która produkuje potrzebny produkty. Najczęściej wybór odbywa się drogą eliminacji. Gdy już pozostanie kilka najlepszych, importer odbywa spotkania, w czasie których wybiera najlepszego producenta. Następnym krokiem jest analiza oferty cenowej oraz certyfikatów, które będą niezbędne podczas odprawy celnej w Polsce. To także doprecyzowanie wszelkich szczegółów dotyczących czasu realizacji zamówienia czy minimalnej ilość zamawianych towarów. Zanim decyzja zostanie podjęta, producent udostępnia próbki, które trafią do Ciebie, byś mógł ocenić faktyczną jakość produktów.

Weryfikacja i ostateczny wybór producenta

Po wstępnej weryfikacji firm przychodzi czas na sprawdzenie ich na chińskich stronach rządowych. Ponieważ Chiny bardzo dbają o kwestie transportu oraz promują eksport swoich towarów, szczególnie przestrzegają wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu w prosty sposób można sprawdzić, czy firma, z którą podejmiesz współpracę jest godna zaufania. Po takiej weryfikacji następuje ostateczny wybór dostawcy (lub kilku dostawców). Jeśli chcesz, możesz również odbyć wizytację w fabryce. Firmy zajmujące się importem towaru z Chin pomogą Ci zorganizować taką podróż.

Kwestie finansowe oraz kontrola produktów

Po ustaleniu szczegółów oraz podpisaniu umowy, konieczna jest wpłata zaliczki. Najczęściej jest to 30% wartości zamówienia lub niekiedy 50%. Wszystko zależy od tego, jak złożone i specjalistyczne jest zamówienie. Gdy kwestie finansowe zostaną uregulowane, firma przystępuje do produkcji, a importer towarzyszy jej na każdym etapie, kontrolując poprawność wykonywania zlecenia. Na poszczególnych etapach otrzymujesz próbki towaru, a także zdjęcia lub filmy z produkcji.

Kiedy już wszystkie towary zostaną wytworzone, przychodzi czas na kolejną kontrolę. Jeśli proces produkcji przebiegł zgodnie z planem, przychodzi czas na pokrycie pozostałych kosztów. Następnie następuje załadunek, podczas którego importerzy zajmują się kontrolą poprodukcyjną oraz weryfikacją poprawności oznaczeń.

Transport produktów do Polski

Ostatnim etapem importu towaru z Chin jest dostawa go do Polski. Importer współpracuje z agencjami celnymi, z pomocą których organizuje transport do portu morskiego lub lotniczego, a następnie do Polski. Gdy towar jest zwolniony oraz gotowy do transportu, musisz opłacić prowizję za usługę firmy importującej oraz pokryć koszty transportu z Chin do Polski. W takiej sytuacji fabryka nie pobiera opłaty za transport. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na: http://fullbax.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here