Szklane ścianki działowe dające uczucie przestrzeni

0
768
Szklane ścianki działowe dające uczucie przestrzeni

Naturalnym pragnieniem człowieka jest poczucie przestrzeni. Mało kto lubi przebywać w małych, klaustrofobicznych pomieszczeniach. Żeby zapobiec temu uczuciu niektórzy decydują się na zastosowanie szklanych ścianek działowych. Mają one mnóstwo zalet.

Zalety szklanych ścianek działowych

Jedną z podstawowych zalet szklanych ścianek jest łatwość utrzymania jej w czystości. Szkło nadaje wnętrzu lekkości, nowoczesności. Wynika to z tego, że ten rodzaj materiału jest ponadczasowy oraz uniwersalny. Poza tym szklane ścianki działowe robione na zamówienie, mają niepowtarzalny, oryginalny wzór, kształt, wymiar. Oprócz montażu ścianek nie wymagają dodatkowego nakładu pracy i środków, które są niezbędne, jeśli chodzi o regularne remonty takich ścian, które pokryte są tapetą lub farbą. Zaletą, której nie sposób pominąć jest zapewnienie naturalnego światła w wydzielonych pomieszczeniach. Szkło ma bowiem wysoką przepuszczalność światła słonecznego.

Bezpieczna ścianka działowa

Ścianki działowe, na które składa się w głównej mierze szkło, powstają z bezpiecznego rodzaju materiału, odpornego na stłuczenia. Bardzo często stosowane jest szkło hartowane lub laminowane. Dzięki temu jest to bezpieczna opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Szklane ścianki działowe produkowane są z najwyższej jakości szkła, które posiada liczne certyfikaty. Firmy szklarskie oferują produkt, który dopasowany jest do potrzeb klienta. Według upodobań zamawiającego, firmy wykonują ścianki we wszystkich wymiarach, kształtach i kolorach. Tego rodzaju ścianki mogą mieć drzwi przesuwne lub otwierane.

Idealne rozwiązanie dla przestrzeni biurowych

Szklane ścianki są bardzo częstym rozwiązaniem w budynkach biurowych. Sprawiają one, że pracownik, który być może pracuje na małej przestrzeni, dzięki ścianie szklanej nie czuje się przytłoczony. Firmy szklarskie na zamówienie klienta starają się zamontować szkło, które jest akustyczne, dźwiękoszczelne. Tego rodzaju rozwiązania sprzyjają uczuciu komfortu w pacy. Nie ma się na przykład wrażenia przekrzykiwania jednego pracownika przez drugiego, słuchania niepotrzebnych w naszym przydziale pracy rozmów telefonicznych. Patrząc natomiast od strony kierownictwa i szefostwa, szklane ściany zapewniają poczucie kontroli nad czasem pracy pracownika, łatwości nawiązania z nim kontaktu wzrokowego. Poza tym tego rodzaju przeszklenia powodują bezproblemową komunikację między pracownikami. W pomieszczeniach biurowych właściciele budynku często decydują się na ruchome szklane ścianki działowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla firm, które od czasu do czasu potrzebują zmienić przestrzeń biurową. Inne firmy decydują się na nieruchome systemy szklanych ścianek. Bez względu na jaki system klient się zdecyduje, ścianki szklane oprócz komfortu i estetyki pełnią funkcję dekoracyjną. Można na przykład wybrać oryginalne szkło ornamentowe lub kolorowe.

Szklana ścianka jest bardzo dobrą opcją dla niewielkich pomieszczeń, w których zwykłe ściany zmniejszyłyby dostęp do światła słonecznego i dodatkowo wpłynęłyby na uczucie ciasnoty i przytłoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here