Studia zaoczne – Lublin

0
2305
studia zaoczne lublin

Dzięki dzisiejszym przewodnikowym stronom internetowym znalezienie odpowiedniego kierunku studiów dla siebie nie stanowi żadnego, nawet najmniejszego kłopotu. Co ciekawe, w takich miejscach jak Lublin studia zaoczne  nie są niczym dziwnym. Coraz większa ilość studentów decyduje się bowiem na jednoczesne studiowanie oraz pracowania. W miastach, w których pracy raczej brakuje, a więc właśnie w Lublinie, czasem takie działanie jest jedynym i jednocześnie najlepszym wyjściem z niełatwej sytuacji.

Studia zaoczne – Lublin ma szeroką ofertę

Chociaż większość osób mieszkających na wschodzie na studia decyduje się na dalsze wyjazdy, na przykład do Krakowa, ci, którzy pozostają w Lublinie, mogą liczyć na naprawdę szeroką i bogatą ofertę kilku tutejszych uczelni. Zajęcia można pogrupować według kategorii zainteresowania. Do wyboru są kierunki artystyczno sztuczne, ekonomiczne, matematyczno-informatyczne, przyrodnicze, pedagogiczne, z zakresu hotelarstwa, turystyki i sportu, techniczne, medyczne, filologiczne, humanistyczne, prawnicze, administracyjne, marketingowe, społeczne oraz teologiczne, z zakresu transportu, logistyki oraz mundurowe i ochroniarskie.

studia zaoczne lublin

Jakie uczelnie są do wyboru?

Studia zaoczne w Lublinie można wybrać na jednym z kilku uczelni wyższych. Pierwszą z nich jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, drugą jest Uniwersytet Przyrodniczy, a trzecim – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Do lubelskich uczelni  należy dodać jeszcze Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji oraz Politechnikę Lubelską. Chociaż oferta faktycznie jest bardzo szeroka, kandydaci na studia zaoczne w Lublinie muszą liczyć się z koniecznością poniesienie niemałych kosztów. Możliwość jednoczesnego pracowania i studiowania nie jest darmowa.

Ile kosztują studia zaoczne – Lublin?

Koszt ponoszony przez studentów będzie uzależniony nie tylko od samej uczelni, ale również od wybranego przez studenta kierunku. W przypadku niektórych uczelni koszty podzielone są na poszczególne semestry i, jak łatwo się domyślić, są różnej wysokości. W przypadku Politechniki Lubelskiej można wybrać budownictwo trwające IX semestrów i kosztujące w sumie 15800 złotych. Nieco mniej kosztuje elektrotechnika – 13500 złotych. Jeszcze mniej – inżynieria środowiska – 12600 złotych. Jednym z droższych kierunków jest informatyka – osiem semestrów kosztuje 16800 złotych. Podobnie kosztujące kierunki studiów można znaleźć na Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej. Tutaj za ekonomię trzeba w sumie zapłacić 11850 złotych, za administrację 11400 złotych, za finanse i rachunkowość również 11850 złotych, tyle samo kosztuje kierunek zarządzania. Zdecydowanie najtańsze kierunki można znaleźć na studiach pierwszego stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym – tutaj rolnictwo kosztuje zaledwie 1500 złotych, towaroznawstwo 1900 złotych, inżynieria środowiska 1900 złotych, turystyka i rekreacja 1700 złotych, biotechnologia 2600 złotych, zootechnika 1500 złotych, weterynaria 3900 złotych.

Wybór, jaki można znaleźć w Lublinie, daje studentom naprawdę szerokie spektrum wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here