Sprowadzanie towaru z Chin, czy bezpieczne?

0
2126
Sprowadzanie towaru z Chin, czy bezpieczne

Współczesny handel nie zna granic, branża wymusza wręcz otwarcie na nowe kierunki zaopatrzenia Wielu przedsiębiorców z pewnością spogląda na rynek azjatycki, jednak egzotyka, nieznajomość przepisów oraz języka skutecznie powstrzymują ich przed ostatecznym podjęciem decyzji.

Solidny partner

Osobie niezorientowanej rzeczywiście trudno jest podjąć tak wielkie ryzyko, dlatego pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, jest znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego reprezentującego profesjonalizm na najwyższym poziomie. Sprowadzanie towaru z Chin rządzi się żelaznymi regułami i właśnie znajomość zagadnienia ma zagwarantować skuteczną transakcję.

 Rola wybranego partnera

Firma działająca odpowiednio długo posiada sztab fachowców doskonale znających realia rynku azjatyckiego, którzy efektywnie przeprowadzą przez szereg procedur, sporządzą odpowiednie dokumenty, pomogą znaleźć najodpowiedniejszego kontrahenta.

Sprawdzenie rzetelności chińskich firm, może przysporzyć wiele problemów, nie zawsze informacje dostępne w sieci odzwierciedlają stan faktyczny. Jest to tym bardziej istotne w sytuacji, kiedy zamawiany towar nie został jeszcze wyprodukowany. Pełna wiedza o firmie, jej mocach produkcyjnych, opinii na rynku może stanowić o powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Solidny partner z pewnością dysponuje odpowiednią wiedzą, może także zorganizować bezpośredni audyt na miejscu. Bez wątpienia jest to forma najbezpieczniejsza. Ponadto doświadczeni pracownicy z pewnością współpracują z agencjami celnymi oraz przewoźnikami.

Logistyka

Zamówiony towar musi zostać zmagazynowany gdzieś na miejscu w oczekiwaniu na transport, dlatego warto zadbać, by nasz partner posiadał odpowiednie zaplecze logistyczne. Powinny być to odpowiednio zabezpieczone powierzchnie magazynowe, zarówno w portach chińskich, jak i krajowych skąd zamówienie trafi do zamawiającego bądź ewentualnie za pośrednictwem firm kurierskich bezpośrednio do klientów dokonujących zakupów sprowadzonego towaru. Jest to ogromne ułatwienie w przypadku sklepów internetowych.

 Jakość

Od złożenia zamówienia do otrzymania towaru praktycznie nieznana jest jakość produktów. I w tym wypadku możemy liczyć na doświadczenie i przenikliwość partnera. Fachowcy przede wszystkim zwrócą uwagę na cenę, stanowi ona dość rzetelną informację na temat samego towaru. Zbyt niska z pewnością nie będzie odnosiła się do super jakości i odwrotnie.

 Finanse

Przenikliwi handlowcy mają świadomość, że zarabianie nie polega wyłącznie na sprzedaży. W przypadku importu liczą się także operacje bankowe, polegające na przewalutowaniu. Pieniądz zaoszczędzony jest także pieniądzem zarobionym. Na niewłaściwie przeprowadzonym finansowaniu można stracić większość planowanych przychodów.

Owszem, tego typu koszty dadzą się wkalkulować w cenę, jednak prowadzi to do ryzyka utraty klientów. Sprytniejsza konkurencja z pewnością na tej pomyłce skorzysta. Dlatego i w tym wypadku warto skonsultować decyzje finansowe w oparciu o wieloletnią praktykę wybranego partnera.

Przy odpowiednim zabezpieczeniu inwestycji, nie polegając jedynie na własnej intuicji, korzystając ze wsparcia, ryzyko związane ze współpracą z dostawcą chińskim można ograniczyć do minimum, pozostaje zatem rozpocząć skuteczną kooperację z uznanym i godnym zaufania Przedsiębiorcą polskim funkcjonującym na tym rynku odpowiednio długo.

Sprowadzanie towarów z Chin jest bezpieczne. Duży udział produktów sprowadzanych z Chin stanowią gadżety dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here