Ściąganie muzyki z YouTube

0
15868

Mnóstwo ludzi słucha muzyki przy pomocy internetu. Obecnie coraz mniej nas ogranicza w tej kwestii. Codziennie obcujemy z takimi serwisami jak YouTube czy SoundCloud gdzie możemy spotkać społeczność danego wykonawcy. Wielu także ściąga pliki muzyczne z sieci. Nic dziwnego, że chcemy mieć zawsze dostęp do kawałków, które potrafią wyrwać nas z butów. Jakie są sposoby na to, by ściągnąć muzykę online?

Konwerter MP3 z YouTube – na stronie

Bardzo popularny i banalny w użyciu konwerter pozwalający nam zapisać na dysku plik muzyczny a czasami też wideo z popularnego serwisu YouTube. Dlaczego warto z niego skorzystać? Bo jest szybki! Wystarczy odnaleźć interesującą nas muzykę na YouTube i podać link do niej w konwerterze gdzie po wybraniu odpowiedniego dla nas formatu zapisu będziemy mogli zachować plik na naszym dysku. Wszystko to wykonamy błyskawicznie, przeskakując z jednej karty przeglądarki do drugiej. Minusem jest to, że czasami strona konwertera może być niedostępna — z przeciążenia (gdy zbyt wielu ludzi korzysta z niej) czy z innych problemów.

Konwerter MP3 z YouTube – program

Zaletą korzystania z programu, którego zainstalujemy, jest to, że zawsze działa, ale musimy na początku poświęcić kilka minut swojego czasu, aby go zainstalować, co nie jest jakimś dużym problemem, bo proces instalacyjny jest prosty i polega na naciskaniu przycisku: „dalej”. Użytkowanie jest praktycznie identyczne z wersją powyżej, jednak zwykle tutaj będziemy mogli ustalić raz preferowany format oraz miejsce docelowe gdzie będzie się nam muzyka ściągała, a w wersji przeglądarkowej zapis zwykle jest umieszczany w domyślnym folderze z pobraniami.

Konwerter MP3 z YouTube – wtyczka

Kolejna opcja dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba. Można skorzystać ze wtyczki, którą instaluje się w przeglądarce, jednak nie wszystkie dodatki będą działały z konkretnym typem, którego akurat używamy. Wszystko to zależy od wtyczki. Instalacja jest prosta i intuicyjna. Jak korzystać z takiego narzędzia? Po instalacji zwykle będziemy mieli ikonkę tej wtyczki w przeglądarce. Wchodząc na wybrany film YouTube, który zawiera interesującą nas muzykę, będziemy mogli kliknąć tę ikonkę i tam przejść cały proces ściągania piosenki. Tutaj też zwykle możemy ustawić miejsce docelowe i preferowany przez nas format — więc jeśli będziemy korzystać z niej często, to będziemy mieli możliwość dzięki temu zaoszczędzić odrobinę czasu.Więcej na https://mp3youtube.pl

Wybór konwertera

Jak ściągnąć muzykę? Jeśli interesuje nas tylko to aby zapisać wybrany plik muzyczny z YouTube na dysku, to wystarczy nam dowolny konwerter. Każdy na swój sposób jest dobry do tego celu, a różnią się one między sobą raczej tylko kosmetycznie. Niezależnie z jakiego urządzenia skorzystamy i gdzie, wersja przeglądarkowa jest szybka i zawsze dostępna. Jeśli na stałe korzystamy z jakiegoś miejsca np. nasz prywatny komputer w domu, to możemy tam zainstalować konwerter samodzielny bądź we wtyczce. Obojętnie co wybierzemy i tak ściągniemy nasze kawałki na dysk, a przecież o to nam głównie chodzi, czyż nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here