Prawnik nieruchomości – wszystko, co powinieneś wiedzieć

0
3831
Prawnik nieruchomości - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Prawo nieruchomości to dziedzina, na której zna się niewiele osób. Dlatego w sytuacjach wymagających jego znajomości zazwyczaj korzysta się z pomocy specjalistycznej kancelarii, zatrudniającej prawnika nieruchomości. Jakie są kompetencje i zakres wiedzy takiej osoby? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług prawnika nieruchomości?

  1. Czym zajmuje się prawo nieruchomości?
  2. Jakie są kompetencje prawnika nieruchomości?
  3. Kiedy warto zatrudnić prawnika nieruchomości?
  4. Gdzie znaleźć dobrego prawnika nieruchomości?

Czym zajmuje się prawo nieruchomości?

Prawo nieruchomości reguluje kwestie związane z zakupem, sprzedażą, dzierżawą, komercjalizacją czy utrzymaniem budynków. W jego zapisach można również znaleźć informacje na temat postępowania w razie sporów między lokatorami, zarządzania spółdzielniami mieszkaniowymi czy administrowania księgami wieczystymi oraz opis zasad działania hipotek.

Jakie są kompetencje prawnika nieruchomości?

Prawnik nieruchomości może być doradcą lub reprezentantem firmy albo osoby fizycznej między innymi podczas sprzedaży i kupna nieruchomości, planowania inwestycji czy postępowań związanych z przetargami lub sporami prawnymi dotyczącymi nieruchomości. Kancelaria prawna specjalizująca się w prawie nieruchomości może również pomóc w uzyskaniu ekspertyzy środowiskowej i pozwoleń budowlanych przed rozpoczęciem realizowania inwestycji.

Kiedy warto zatrudnić prawnika nieruchomości?

Jeżeli kupujesz, budujesz lub sprzedajesz dom albo mieszkanie nieobciążone hipoteką i pozbawione wad prawnych, zwykle nie ma konieczności zatrudniania specjalisty od prawa nieruchomości. Jednak w każdym innym przypadku, szczególnie jeśli pojawiają się kwestie sporne lub planujesz większą inwestycję, pomoc prawnika nieruchomości może okazać się niezbędna.

Gdzie znaleźć dobrego prawnika nieruchomości?

Jak w przypadku wszystkich usług prawniczych, podstawowym kryterium wyboru specjalisty powinna być jego wiedza, doświadczenie, rzetelność i kompetencje – tylko wtedy możesz mieć pewność, że otrzymasz pomoc na najwyższym poziomie. Profesjonalny prawnik nieruchomości nie tylko udzieli ci cennych porad, ale również pomoże w przebrnięciu przez skomplikowane procedury związane z nieruchomościami i pozwoli ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Szeroki wybór ekspertów z branży prawa nieruchomości reklamuje swoje usługi w internecie – godną zaufania kancelarię możesz znaleźć między innymi pod zamieszczonym wyżej linkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here