Praca dla par

0
2089

Mówi się, że pracowanie przez parę w tym samym miejscu nie jest zbyt dobrym pomysłem ze względu na to, że zbyt wiele czasu spędzają ze sobą nawzajem i nie mają od siebie absolutnie żadnego odpoczynku. W przypadku młodych par czy młodych małżeństw jest to jednak świetny sprawdzian siły charakteru oraz tego, czy będą w stanie wytrzymać ze sobą przez całe życie. Najczęściej wybieraną pracą dla par są zagraniczne wyjazdy do pracy sezonowej lub do zakładów produkcyjnych. Jakich ofert najczęściej szukają Polacy?

Niełatwa praca, ale dobre zarobki

Wśród najchętniej odwiedzanych zarobkowo przez pary krajów znajduje się oczywiście Holandia oraz Niemcy, na dalszym miejscu znajduje się Wielka Brytania, ponieważ chociaż Polaków tam nie brakuje, zaczyna brakować stanowisk pracy dla pojedynczych osób, nie wspominając już o parach. Najczęściej również wybierane są prace sezonowe, wakacyjne, które pomagają parom zarobić na wakacje życia, odłożyć na ślub czy mieszkanie, a czasem na czesne na swoich studiach, jeśli uczą się zaocznie.

Jaka najczęściej jest praca dla par?

Pracą dla par, jaka najczęściej jest wybierana, jest ta niewymagająca znajomości języka obcego, której charakter jest uniwersalny.  Najczęściej można więc jej szukać przy taśmie  produkcyjnej, przy pracach sezonowych, przy zbieraniu owoców czy przy pielęgnowaniu roślin szklarniowych oraz na otwartych terenach. Większość prac sezonowych w dobrych stawkach można znaleźć właśnie w Holandii wraz z doskonałym wynagrodzeniem za wykonywaną pracę. Nie trudno więc zgadnąć, że to właśnie ten kierunek jest jednym z najchętniej obieranych, jeśli chodzi o pracę dla par.

Praca dla parJak szukać najlepszej pracy?

Zdecydowanie najprostszym sposobem jest zgłoszenie się do odpowiedniej agencji pracy tymczasowej czy zatrudnienia w danym kraju. Jeśli chcesz już w Polsce znaleźć i zaklepać dla siebie pracę, możesz również poszukać po ogłoszeniach – na pewno znajdziesz wśród nich coś dla was. Najodważniejsi oraz najbardziej  przebojowi wyjeżdżają bez przygotowania oraz bez nagranej pracy, szukając czegoś na miejscu za pomocą specjalnych urzędów pracy dla obcokrajowców. Takie sposoby są również najczęściej najskuteczniejsze.

Realia pracy dla par

Jeśli chodzi o to, jak faktycznie wygląda tego typu praca zagranicą, trzeba poczytać fora internetowe lub popytać tych, którzy już pracowali na przykład w Holandii czy w Niemczech. Opinie są niestety skrajne oraz w większości mało pozytywne. Szczególnie jeśli chodzi o towarzystwo innych Polaków,  z którymi trzeba często dzielić pokój – bywa, że pokoje, w których śpią pracownicy, są nie tylko kilku- czy nawet kilkunastoosobowe, ale również koedukacyjne. Pary nie mogą więc liczyć na żadną prywatność. Sama praca jest naprawdę ciężka, a żeby jak najwięcej zarobić, pracuje się tak długo, jak tylko pozwalają na to siły. Pierwsze dni czy tygodnie bywają najtrudniejsze, zanim organizm przyzwyczai się do wytężonej pracy, a organizm do sporego wysiłku. W przypadku pracy wśród roślin w szklarniach trzeba się również liczyć z ewentualnymi ugryzieniami przez owady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here