Potrzebuję pieniędzy

0
2086


Niestety w różnych momentach naszego życia przychodzi chwila, kiedy zaczynamy w trybie pilnym poszukiwać sposobów na pozyskanie gotówki. Niekoniecznie mamy czas na jej zarobienie nawet dodatkowymi, dorywczymi pracami. Mamy awarię samochodu czy sprzętu RTV lub AGD, potrzebujemy wykupić drogie lekarstwa czy stawić się na drogim, wykonywanym prywatnie zabiegu medycznym, musimy nagle gdzieś wyjechać czy zapłacić za szkołę u dziecka. Powód do posiadania w trybie pilnym większej gotówki znajdzie się zawsze.

Skąd brać pieniądze?

pieniądzePierwszym z pomysłów, które przychodzą nam zwykle do głowy, kiedy zaczynają się nasze kłopoty finansowe, jest pożyczka. Jeśli jednak nie chcesz się od nikogo uzależniać, nie chcesz również nikogo obarczać swoimi osobistymi problemami, a może nie chcesz zwyczajnie przyznawać się przed rodziną do kłopotów finansowych, zwróć się do nie zawsze postrzeganych pozytywnie instytucji parabankowych. Wbrew pozorom potrafią mieć oni naprawdę doskonałe i atrakcyjne – również cenowo – oferty pożyczek. Szanse na dobre warunki pożyczki będziesz mieć szczególnie w przypadku, kiedy korzystasz z nich po raz pierwszy. Większość instytucji, kiedy słyszy od ciebie stwierdzenie: „potrzebuję pieniędzy”, będzie próbować skusić cię nawet darmowymi pożyczkami. Co ważniejsze – to faktycznie działa.

Co, jeśli nie pożyczka od parabanku?

Niekoniecznie jednak musisz decydować się na pożyczanie pieniędzy od instytucji, w których jej nie dostaniesz na przykład ze względu na słabo wyglądającą historię kredytową czy ze względu na fakt, że zwyczajnie im nie ufasz lub nie zdążysz jej spłacić w oczekiwanym momencie. Inną, bezpieczniejszą formą pożyczania pieniędzy jest pożyczka prywatna, w której to z osobą fizyczną umawiasz się na warunki, na jakich będziesz spłacać zobowiązanie. Podczas ustalania będziesz mógł mieć wpływ na wysokość odsetek czy czas, jaki będziesz mieć na spłatę.

Potrzebuję pieniędzy – myślę o tym wcześniej

Dobrze jest zawsze, z każdej wypłaty, odkładać nawet niewielkie sumy. Jak to mówią – grosz do grosza i będzie kokosza – i w wielu przypadkach jest to prawda. Pieniądze chowaj tak, żeby cię nie kusiły, aby wydać je na niepotrzebne zakupy czy przyjemności. Możesz również otworzyć darmowe subkonto, na którym będą one odkładane właśnie na takie gorsze chwile. Uzbierane większe sumy zawsze warto również odkładać na lokatach – będą zarabiać na ciebie, dopóki faktycznie nie będą ci bardzo potrzebne.

Zainwestuj i sprzedawaj

Ostatnim sposobem na to, żeby wziąć coś z niczego, jest rozejrzenie się po posiadanym majątku oraz przedmiotach, nawet codziennego użytku. Wśród nich z pewnością znajdą się niechciane i nieużywane prezenty, stare meble, których od dawna chcieliśmy się pozbyć, książki, których na pewno nie będziemy już czytać czy cała masa innych rzeczy, których ktoś może poszukiwać za pomocą ogłoszeń. Sprawdzaj więc ogłoszenia, odpowiadaj lub dodawaj własne ze zdjęciami i opisami przedmiotów, jakie masz do zaoferowania wszystkim zainteresowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here