Pomoce logopedyczne – gdzie kupić i jakie?

0
959
Pomoce logopedyczne

Pomoce logopedyczne to podstawowe narzędzia dla osób pracujących z dziećmi. Gdzie można zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria, które spełnią nie tylko Twoje oczekiwania, ale będą także podobały się dzieciom? Jakie pomoce wybrać?

Logopedzi oraz terapeuci mają trudne zadanie. Praca z dzieckiem nad nieprawidłowym jego rozwojem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Aby się z niego dobrze wywiązać logopeda potrzebuje odpowiednich pomocy. Różne sklepy internetowe wychodzą naprzeciw takim potrzebom i w swoim asortymencie akcesoriów dla dzieci ujmują także artykuły do ćwiczeń logopedycznych. Warto skorzystać z zakupów w sklepie specjalistycznym – wówczas można zaopatrzyć się w pełni profesjonalne i nowatorskie pomoce logopedyczne. Jednym z takich sklepów jest juniora.pl.

Sklep Juniora.pl z pomocami logopedycznymi

Sklep Juniora.pl to duży serwis oferujący pomoce dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest to sklep specjalistyczny, w którym nacisk położony jest na pięć różnych obszarów:

 • pomoce do terapii Metodą Krakowską
 • pomoce logopedyczne
 • pomoce terapeutyczne
 • pomoce dydaktyczne dla przedszkoli
 • pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Pomoce logopedyczne, które ułatwiają poprawną wymowę zajmują w sklepie ważne miejsce. Zaliczamy do nich książeczki, nagrania, gry i zabawy itd. W juniora.pl znajdziesz pomoce dla dzieci od pierwszego roku życia.

Jakie pomoce logopedyczne?

Pomoce logopedyczne potrzebne są nie tylko do ćwiczenia prawidłowej wymowy u dziecka, ale także do stymulacji rozwoju mowy. Już dwuletnie dziecko może ćwiczyć rozwój mowy, a Wy jako logopedzi możecie im w tym pomóc. W przypadku logopedów mówimy nie tylko o zaburzeniach wymowy – czyli niewyraźnej mowie, czy przekręcaniu głosek, ale także o zaburzeniach rozwojowych takich jak alalia. Spectrum pomocy logopedycznych potrzebnych w terapii jest naprawdę ogromne. Jakie pomoce polecamy? Podamy dwa przykłady.

Seria „Słucham i uczę się mówić” Jagody Cieszyńskiej

Słucham i uczę się mówić

Jest to program składający się z 15 książeczek i płyt CD. Obejmuje:

 • Samogłoski i wykrzyknienia
 • Wyrażenia dźwiękonaśladowcze
 • Sylaby i rzeczowniki
 • Sylaby i czasowniki
 • Odmiana rzeczownika
 • Przyimki
 • Trudne głoski

Program jest opracowany z myślą o dzieciach z zaburzeniami rozwoju takimi jak autyzm, alalia czy jąkanie.

Książeczki o przygodach Pucia

Puci mówi dobranoc

Genialne książeczki, puzzle i zabawki związane z historyjkami naszego małego bohatera. „Pucio uczy się mówić – zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, „Pucio mówi pierwsze słowa”, „Pucio mówi dobranoc” – to tylko kilka przykładów tematów omówionych w tej serii.

Dla kogo pomoce logopedyczne?

Treść artykułu od początku kierowana jest do osób pracujących z dziećmi czyli logopedów i terapeutów. Jednak warto pamiętać, że to nie jedyna grupa ludzi, która pomaga dzieciom w ich rozwoju. Praca tych ludzi odbywa się w gabinecie, w wyznaczonych godzinach, jednak dziecko potrzebuje stymulacji przez znaczeni dłuższy czas. Dlatego rodzice i opiekunowie dzieci odgrywają ogromną rolę na drodze rozwoju ich pociech. Warto porozmawiać z osobą, która prowadzi Twoje dziecko w jaki sposób Ty sam możesz z nim pracować i ćwiczyć rozwój mowy. Logopeda podpowie jakie pomoce logopedyczne będą odpowiednie i w jaki sposób powinieneś pracować z dzieckiem. Nie zniechęcaj się – Twoja wytrwałość może mieć kluczowe znaczenie.

Podsumowując, warto pamiętać, że tak jak w każdej pracy odpowiednie narzędzia to 3/4 sukcesu tak samo dobrze dobrane pomoce logopedyczne mogą pomóc w stymulacji i rozwoju mowy dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here