Pojemniki do transportu warzyw

0
2504

Magazynowanie oraz transport owoców i warzyw rządzą się swoimi prawami. O ile jednak przy transporcie wspomnianych produktów do odbiorców przemysłowych potrzebne są co najwyżej pojemniki do transportu warzyw o dużej pojemności, o tyle skrzyniopalety na warzywa wskazane są zarówno w przypadku magazynowania, jak i transportu płodów rolnych do odbiorców detalicznych. Jak zatem zadbać o warzywa i owoce?

Drewno odchodzi w zapomnienie


Przez wiele lat producenci rolni stawiali głównie na skrzynie i palety drewniane, dość ciężkie, a jednocześnie mało odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym w szczególności na oddziaływanie wilgoci. Z tego powodu coraz częściej wykorzystuje się skrzynki na warzywa wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie tylko wytrzymuje zmienne czynniki atmosferyczne czy równie zmienne temperatury. Plastikowe skrzyniopalety na warzywa są także odporne na obciążenia – nawet przy maksymalnym obciążeniu skrzyniopalety z tworzywa są odporne na odkształcanie pod wpływem ciężaru. Kolejnym atutem skrzyń i palet z tworzywa jest również dostępność różnych rozwiązań, dostosowanych do magazynowania czy transportu produktów rolnych.

Pojemniki do transportu warzyw


Przy transporcie warzyw i owoców ważne jest odpowiednie wykorzystanie powierzchni. Z tego powodu pojemniki do transportu warzyw to najczęściej wysokie pojemniki o zabudowanych ścianach, które można sztaplować jeśli jest taka potrzeba. Najczęściej jednak do transportu wybiera się pojemniki dość lekkie, ale o dużej pojemności, które mogą mieć ściany zabudowane lub ażurowe. Ich wybór jest uzależniony od czasu transportu oraz od rodzaju przewożonych produktów. Przy owocach wskazane jest sięgnięcie po głębokie skrzyniopalety, w których zapewniony jest dostęp powietrza. Natomiast warzywa okopowe oraz odporne na mechaniczne uszkodzenia, do jakich dochodzi w czasie transportu, mogą być przewożone w skrzyniopaletach zabudowanych.

Transport a przechowywanie


Nieco inne zasady obowiązują w przypadku przechowywania owoców i warzyw oraz ich chłodzenia. Skrzynki na warzywa, które będą wykorzystywane w magazynach czy chłodniach, powinny zapewniać dostęp powietrza do wszystkich produktów, zatem w tym przypadku lepsze są wszelkie skrzynie, także o zwiększonych wymiarach, które w ścianach posiadają specjalne wycięcia zapewniające wentylację warzyw wewnątrz. Takie skrzynki mogą być sztaplowane, dzięki czemu można również optymalnie wykorzystywać posiadaną powierzchnię. Skrzyniopalety do magazynowania powinny także posiadać zdejmowaną pokrywę.

Więcej dowiesz się na: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-warzywa-krlestwo-za-wieo/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here