Oferty pracy IT

0
2005


Świat IT jest bardzo rozległą krainą, w której szuka zatrudnienia coraz większa ilość młodych i uzdolnionych ludzi po odpowiednich studiach czy po skończeniu odpowiednich kursów. Obecnie jednak na rynku IT najbardziej poszukiwani są specjaliści z ukończonymi kierunkami studiów – programowaniem czy informatyką i to oni mają największe szanse na opłacalne oferty pracy IT. Jeśli jesteś początkującym programistą, musisz wiedzieć, że języki programowania dzielą się na skryptowe, takie jak Python, PHP, Node.JSczy Ruby on Rails, ale również kompilowane, do których można zaliczyć przede wszystkim C#, (.NET), JAVA. Oczywiście wybieraj te języki, w których poruszasz się najsprawniej, mając na uwadze to, że te mniej popularne czy trudniejsze będą na rynku oferty pracy więcej warte.

Wykształcenie to podstawa

Firmy zatrudniające dzisiaj na stanowiskach programistów przede wszystkim cenią sobie ich doświadczenie oraz – wykształcenie. Jeśli firma jest faktycznie poważna, będzie chętniej skłaniała się do przyjęcia pracownika z tytułem magistra, ponieważ wedle posiadanego przezeń dokumentu takie doświadczenie posiada i wie, w czym rzecz. Dopiero w drugiej kolejności brani są pod uwagę kandydaci-amatorzy, nawet z ukończonymi kursami programowania.

Oferty pracy IT – informatyk

ITW zasadzie programista wywodzi się z samego zawodu czy osoby informatyka – również posiada wszelkie podstawy znajomości budowy i zasad działania komputera, skupia się jednak na zdecydowanie innych aspektach. O ile programista tworzy aplikacje i programy, informatyk jedynie za ich pomocą działa. Jest w stanie jednak naprawić większość problemów i usterek technicznych związanych z codzienną eksploatacją komputerów oraz laptopów. Jeśli nie posiadasz programistycznego, kierunkowego wykształcenia, ale znasz się ogólnie na komputerach, możesz zacząć szukać pracy w różnych serwisach komputerowych.

Nie tylko programowanie

Oferty pracy IT związane są jednak nie tylko ściśle z samym programowaniem. Dziedzina ta dzisiaj tak się rozrasta i posiada tak wiele różnorodnych opcji, że nawet nie posiadając wykształcenia programisty można znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie zarobkowe. Wśród popularniejszych propozycji można znaleźć na przykład dział e-commerce, związany z posługiwaniem się narzędziami do tworzenia analiz, takich jak Google Analytics. W tym wypadku arkusze kalkulacyjne będą twoim najlepszym przyjacielem, a ty potrzebujesz stosownego certyfikatu.

Marketing internetowy to kolejna działka, w jakiej można szukać zatrudnienia nawet nie będąc specjalistą od kodowania. Wiele produktów dzisiaj jest sprzedawanych głównie za pomocą Internetu i ich specyfika musi być przedstawiona w sposób zrozumiały i wiarygodny dla klienta, żeby stał się potrzebny oraz pożądany. Taką osobą jest właśnie marketingowiec czy HR-owiec – podejmuje się promowaniem produktów, tworzeniem kampanii reklamowych czy zajmujący się dostępnymi kanałami komunikacji w Internecie, na przykład Facebookiem.

Do całej listy należy dodać również na przykład specjalistę help desk czy projekt managera oraz testera oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here