Coraz więcej osób posiadających wolne środki decyduje się na zainwestowanie ich w mieszkania do remontu w celu pomnożenia swojego kapitału. Okazuje się, że kupienie zdewastowanego mieszkania i wyremontowanie go, to świetny sposób na dorobienie się niemałych pieniędzy w przyszłości. Oczywiście nie jest to w zasięgu ręki osoby która nie posiada żadnych pieniędzy, gdyż taka inwestycja wymaga początkowo sporych nakładów finansowych. Jednakże z upływem czasu zainwestowane pieniądze z całą pewnością się zwrócą i to z niemałym zyskiem. Czy warto zatem zdecydować się na zakup mieszkania do remontu?
Mieszkanie do remontu jako inwestycja – czy warto?
Obecnie nie brakuje najróżniejszych ofert mieszkań, które znajdują się w opłakanym stanie, czyli zaniedbanych, starych i nienadających się na chwilę obecną do zamieszkania. Chociaż w oczach osoby poszukującej mieszkania taki budynek jest nie do przyjęcia, to w oczach inwestorów zapalają się światełka. Takie mieszkania do remontu kuszą stosunkowo niskimi cenami, a po ich wyremontowaniu stają się one przynoszącą zyski inwestycją. Ceny takich strych budynków potrafią być nawet o połowę niższe, a czasami wystarczy niewielki remont, aby przywrócić im dawną świetność.
Na co zwrócić uwagę, kupując stare mieszkanie do remontu?
Decydując się na zainwestowanie w mieszkanie przeznaczone do remontu, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego lokalizację. To właśnie ten parametr wpływa w dużej mierze na to, jak duży zwrot z inwestycji uda nam się uzyskać. Z całą pewnością zyskowne są mieszkania ulokowane w centrum miast, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto skusi się na wynajem. Na największe zyski można liczyć, wynajmując je turystom, którzy w okresie wakacyjnym są w stanie sporo zapłacić za własną wygodę i zadowolenie. Ponadto trudno o nocleg w centrum miasta, gdy sezon jest już w pełni. Jeśli zaś chodzi o mieszkania poza centrum miasta, to należy zwrócić uwagę na miejsce spokojne i mało hałaśliwe. Podstawą jest tutaj zadbanie o to, aby mieszkanie spełniało potrzeby i oczekiwania potencjalnych nabywców.