Księgowość online – czy warto?

0
2195
Księgowość online - czy warto?

Warto. Odpowiedź na to pytanie można uzasadnić wieloma przykładami. Jeśli biznes prowadzisz samodzielnie lub masz małą firmę. Jeśli cenisz sobie niezależność. Jeśli jesteś mobilny, często podróżujesz w celach biznesowych, to księgowość internetowa jest dla Ciebie.

Mobilna księgowość

Nowoczesność programu wpisuje się w ideę mobilności. Rozwój każdej firmy uzależniony jest obecnie od nowych technologii, więc dlaczego z tego nie skorzystać? Księgowość online cechuje się również wygodą użytkowania – mamy dostępność z urządzeń mobilnych za pomocą przeglądarki, gdziekolwiek jesteśmy. Umożliwia to przechowywanie danych w tzw. chmurze, gdzie informacje są odpowiednio szyfrowane i zabezpieczone przed dostępem dla nieuprawnionych osób. Codziennie automatycznie dokonywane są kopie zapasowe dokumentów, więc nie trzeba samodzielnie ich dublować i trzymać na dyskach lub innych nośnikach zewnętrznych ryzykując ich utratę.

To proste!

Prowadzenie ksiąg rachunkowych nie jest takie trudne, jak się wydaje. O ile program, który mamy okazję użytkować jest prosty w obsłudze i nie wymaga specjalnych szkoleń, kursów czy wiedzy posiadanej przez księgowych. Łatwy dostęp przez Internet daje przewagę nad tradycyjnymi programami rachunkowymi.Wystarczy jedynie przeglądarka i dostęp do sieci. To rozwiązanie nie wymaga żadnej instalacji, zatem nie zajmuje miejsca na dysku. Intuicyjny interfejs zapewnia komfortowe poruszanie się po programie. Dopiero startującym przedsiębiorcom przyda się pomoc w postaci księgowości online. W porównaniu do usług biura rachunkowego jest to o wiele tańsza opcja i, co ważne, dostępna „od ręki”.

Najważniejsza jest funkcjonalność

Aplikacja nie wymaga biegłej znajomości prowadzenia finansów firmy. Program samodzielnie wylicza kwoty podatków do zapłacenia, co eliminuje ewentualne błędy w obliczeniach. Księgowość online pozwoli na bezproblemowe wystawianie faktur, księgowanie kosztów, wyliczanie składek ZUS. Oprócz tego wygeneruje deklaracje VAT i Jednolity Plik Kontrolny. Co więcej, przypomni o wysłaniu JPK i o nadchodzących terminach płatności.

Program, który jest przystępny, łatwy w obsłudze i posiada najpotrzebniejsze cechy to Księgowość Online od Streamsoft Firmino. Niewielkim przedsiębiorstwom najczęściej zależy na minimalizacji kosztów, zatem korzystanie z tego rozwiązania jest jak najbardziej na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here