Kredyt gotówkowy na remont – czy to rozsądny krok?

0
2001
Kredyt gotówkowy na remont – czy to rozsądny krok?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest jednym ze sposobów zdobycia gotówki na remont mieszkania czy lokalu usługowego. Opłacalność zaciągania kredytu jest indywidualna dla każdego, dlatego należy rozważyć różne formy wsparcia finansowego, zarówno ze strony banków, jak i instytucji

Czy warto zaciągnąć kredyt na remont?

Nieruchomości są jednymi z najważniejszych inwestycji, jakie podejmujemy w życiu. Źle prowadzony dom może w przyszłości stać się zawadzającą ruderą, która będzie wymagała kompleksowego remontu – nierzadko przekraczającego kosztami jego obecną wartość. Z kolei mieszkanie, które będzie się odnawiać co kilka lat, pochłaniać będzie każdorazowo dużo mniejsze sumy, a po wielu latach nadal będzie w świetnym stanie. Kredyt gotówkowy na remont należy rozważyć samodzielnie, biorąc pod uwagę nie tylko swoje możliwości finansowe, ale również faktyczne potrzeby. Dla wielu osób kredytowanie remontu jest nie tylko jedynym, ale wręcz najkorzystniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy na ten cel.

Kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa?

Zaciągając kredyt gotówkowy na remont lokalu usługowego, który ma być naszą inwestycją, zdecydowanie korzystniej jest wziąć kredyt bankowy. Pozwala on nie tylko rozłożyć wydatek w czasie, ale również wliczyć w koszty prowadzenia działalności odsetki tego kredytu. Zaciągnięcie w banku kredytu gotówkowego przeznaczonego na remont może być też dobrą opcją dla inwestorów, którzy planują szeroko zakrojone i kosztowne prace remontowe. Często zaciągając kredyt na dom, bierze się dodatkowo kredyt na jego remont. Przy dobrze skalkulowanych kosztach i okazyjnej cenie nieruchomości, można tym sposobem nabyć bardzo wygodny, efektowny dom tanim kosztem. Kredyt gotówkowy na remont z banku wiąże się jednak z długim czasem oczekiwania na decyzję. Nie każdy może sobie na to pozwolić, chcąc jak najszybciej dostać gotówkę i rozpocząć remont, dlatego dobrze, że istnieją pożyczki pozabankowe. Oferują one nieco wyższe odsetki do spłaty, ale przy odpowiednim wyborze można wziąć taką pożyczkę nie odczuwając zbytnio poniesionych kosztów.

Ile pożyczyć na remont?

Nie ma określonej kwoty, jaką można wydać na remont. Są przecież multimilionerzy, którzy wydają grube miliony dolarów, aby wyremontować swoje luksusowe wille, tworząc zupełnie inny ich klimat i styl. W warunkach zwyczajnych, gdy chodzi nam o odświeżenie ścian czy złączenie dwóch pomieszczeń w jedno, koszty te będą dużo niższe. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaką skalę ma przybrać planowany remont. Pomalowanie ścian czy wymiana brodzika prysznicowego będą generowały niskie, maksymalnie kilkutysięczne koszta. Z kolei burzenie ścian, wymiana mebli czy zmiana instalacji elektrycznej lub kanalizacyjnej pociągają za sobą wydatki rzędu dziesiątek tysięcy złotych. Kilka tysięcy na odświeżenie mieszkania raz na kilka lat można łatwo uzbierać. Jeśli jednak inwestor nie chce czekać lub wydawać swoich oszczędności, może zaciągnąć pożyczkę lub kredyt. Spłaci go w ciągu kilku miesięcy, co z pewnością nie obciąży zanadto jego budżetu. Poważne inwestycje wymagają już poważniejszych kalkulacji i zastanowienia się, czy nie lepszy byłby kredyt bankowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here