Korzystne ubezpieczenie domu w UK

0
54765
Korzystne ubezpieczenie domu w UK

Rynek ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii różni się od polskiego. Przede wszystkim polisy na dom dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: building insurance, czyli ubezpieczenie budynku i content insurance, obejmujące zawartość domu. Wybór polisy z pozoru wydaje się łatwy, ale ze względu na złożoność i różnorodność typów domów, warto wybrać taką, która w pełni pokryje straty.

Zakres standardowej polisy ubezpieczeniowej

Najczęściej podstawowe oferty polisy ubezpieczeniowej domu pojawiające się na rynku obejmują takie zdarzenia losowe jak pożary, wybuchy, akty wandalizmu, szkody spowodowane uderzeniem pojazdu mechanicznego, osunięciem gruntu, powodziami lub innymi katastrofami naturalnymi. Często pojawiają się również takie aspekty jak wyciek wody z systemu hydraulicznego lub rur, a także wyciek oleju z systemu grzewczego. W zależności od wybranego ubezpieczyciela oferta może obejmować garaż i inne budynki gospodarcze, ogrodzenie i ściany zewnętrzne.

Ubezpieczenie zawartości domu zabezpiecza meble, sprzęty domowe, w tym komputer, telewizor, zmywarkę, pralkę, odkurzacz i wiele innych, ubrania, ozdoby oraz rzeczy wartościowe (do określonej kwoty). Większość ubezpieczających wybiera jednak samo ubezpieczenie domu, a ubezpieczyciele mogą zaproponować ten typ polisy jako dodatkowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie domu?

Zakłady ubezpieczeniowe posiadają zróżnicowane kryteria naliczania składek. Zależą one od wartości ubezpieczanych przedmiotów, historii związanej z toczeniem procesów o odszkodowanie czy posiadania odpowiednich zabezpieczeń zmniejszających ryzyko szkody. Aby uzyskać najkorzystniejsze pod względem kosztowym ubezpieczenie wystarczy, że zastosujesz kilka trików zmniejszających składki ubezpieczenia, ale nie wartość ewentualnego odszkodowania. Korzystny będzie również kontakt z profesjonalnym doradcą, który doradzi, gdzie znaleźć najbardziej konkurencyjne cenowo ubezpieczenie domu w Wielkiej Brytanii.

Zwiększ kwotę franszyzy integralnej – franszyza określa poziom szkody, od którego zakład ubezpieczeniowy będzie pokrywał szkody wymienione w polisie. Kwota nie osiągająca wskazanej wartości jest pokrywana przez klienta. Nazywa się to udziałem własnym. Zwiększając tę kwotę dobrowolnie ograniczysz odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkody nieprzekraczające danej wartości. Polisa będzie wtedy tańsza.
Zmniejsz ryzyko kradzieży – specjalne zamki antywłamaniowe, alarmy czy systemy czasowego oświetlenia włączane ruchem zmniejszą ryzyko włamania. Dzięki nim poczujesz się bezpieczniej i zaoszczędzisz na składkach.
Historia ubezpieczeń – mniej spraw o odszkodowanie jest równoznaczne z mniejszymi składkami przeznaczanymi na ubezpieczenie. Najkorzystniejsze będą w takim przypadku ubezpieczenia, które uwzględniają wcześniejszą historię ubezpieczeń.

Posiadasz również auto? Może być Ci także potrzebne ubezpieczenie samochodu, które jest obowiązkowe w UK. Warto przejrzeć różne strony, aby znaleźć jak najkorzystniejszą polisę dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here