Kierowco, czego jeszcze nie wiesz o ubezpieczeniach komunikacyjnych?

0
2472
Kierowco, czego jeszcze nie wiesz o ubezpieczeniach komunikacyjnych?

Sądzisz, że ubezpieczenia komunikacyjne nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? Myślisz, że zagadnienie znasz lepiej niż zawartość własnej kieszeni? Przekonaj się o tym! Zobacz pytania, jakie zebraliśmy z for internetowych, i postaraj się na nie odpowiedzieć. Przekonaj się, jak odpowiedzieliśmy my. Zdobądź lub odśwież swoją wiedzę na temat ubezpieczeń komunikacyjnych.

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne OC krótkoterminowe?

Jak zapewne wiesz, OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Większość kierowców obowiązuje wykupienie rocznej polisy. Są jednak i tacy, który mogą skorzystać z krótkoterminowego, np. 30-dniowego. Należą do nich posiadacze starych samochodów, które przez większość roku nie są wykorzystywane do jazdy, nabywcy samochodu z zagranicy, którzy po zakupie chcą nim przyjechać do kraju czy właściciele komisów aut.

Kogo chroni dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Ubezpieczenie NNW samochodu zapewnia ochronę kierowcy i pasażerom, co sprawia, że jest szczególnie popularne wśród rodzin oraz kierowców będących rodzicami. NNW to polisa, która umożliwia uzyskanie odszkodowania w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wypisane są wszystkie sytuacje, w którym można liczyć na pieniądze. Przykład do uszkodzenie ciała, np. złamanie ręki, nogi, żeber.

Czym jest minicasco

Czy sprzedawca samochodu może odzyskać pieniądze za wykupione OC?

Może, jednak nie powinien na to liczyć. To, czego zrobić na pewno nie może, to wypowiedzenie OC. Zgodnie z prawem musi przekazać dokumenty dotyczące ubezpieczenia komunikacyjnego nowemu właścicielowi pojazdu, ten zaś może korzystać z ochrony aż do końca jej trwania. Szansą na odzyskanie środków jest umówienie się z nabywcą, że ten zrezygnuje z OC, wówczas kwota za niewykorzystany czas wróci do Ciebie. Ponieważ jednak może się okazać nieuczciwy, lepiej powiększyć cenę auta o tę kwotę.

Czy można zrezygnować z OC natychmiast?

Tak, ale nie w każdym przypadku. Naturalnie wypowiedzenie OC można złożyć w każdej chwili, jednak bez wyraźnego powodu będziesz musiał poczekać, aż dobiegnie końca. Odzyskasz pieniądze i natychmiast zerwiesz umowę np. w przypadku kupna samochodu, kradzieży lub utraty (m.in. w wyniku wypadku i poniesienia szkody całkowitej), wyrejestrowania, znalezienia się w sytuacji podwójnego ubezpieczenia.

Jak współwłasność auta wpływa na cenę OC

Jak współwłasność auta wpływa na cenę OC?

Rejestrowanie samochodu jako współwłasność to jeden z najpopularniejszych sposobów na obniżanie składki OC dla młodych kierowców. Z racji krótkiego stażu na kierownicą i młodego wieku nie przysługuje im wiele zniżek. Ponieważ jednak cena OC jest wyliczana z danych wszystkich współwłaścicieli, zniżki rodzica mogą bardzo pomóc dziecku.

Czym jest minicasco?

Minicasco to wariant ubezpieczenia komunikacyjnego autocasco. Działa w podobnych sytuacjach, jednak ma mniejszy zakres, a co za tym idzie także atrakcyjniejszą cenę. Zazwyczaj nie umożliwia uzyskania odszkodowania, gdy szkoda jest mała. Minicasco jest oferowane np. właścicielom starych samochodów, których naprawa części przekroczyłaby wartość auta.

I jak, na ile pytań znałeś pełną odpowiedź?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here