Jakie są najlepiej płatne zawody?

0
896
Jakie są najlepiej płatne zawody

Niektórzy twierdzą, że szczytem marzeń będzie dla nich możliwość wykonywania pracy względnie przyjemnej, która da im satysfakcję i nie będzie zbyt stresująca czy wymagająca. W takich twierdzeniach zazwyczaj tkwi jednak tylko ziarnko prawdy. Bez pieniędzy nie da się bowiem wieść już nie tyle nawet super atrakcyjnego, co po prostu normalnego życia, dlatego też dobrze by było, gdyby wykonywana praca zapewniała optymalne dochody. No to w których branżach pełny etat i wysokie wynagrodzenie są takim pewnikiem? Na jakich stanowiskach w Polsce zarabia się najlepiej?

Dobrze płatne zawody

Jednym z takich stanowisk może się pochwalić zarządzający funduszami. Głównym obszarem jego zawodowych zainteresowań są instytucje finansowe, bo taka osoba będzie właśnie zarządzać finansami klientów. Pomoże im dokonywać właściwych inwestycji i unikać tych, które w danej sytuacji okażą się nieopłacalne. To taki prywatny doradca finansowy, którego zatrudniają niemalże wszyscy więksi przedsiębiorcy i biznesmeni. A ile zarabia osoba zarządzająca funduszami? Zazwyczaj koło trzydziestu złotych miesięcznie, czyli naprawdę niemało.

Sprawdź też: https://ino.online/post/16065/pelny-etat-i-wysokie-wynagrodzenie-brakuje-specjalistow-na-rynku.html

Druga propozycja jest natomiast powiązana z branżą prawniczą. W tej branży tak samo ważne jak wykształcenie jest jednak doświadczenie, dlatego należy w niej liczyć się z tym, że do naprawdę wysokich dochodów dojdzie się dopiero z czasem – za sprawą swojej ciężkiej pracy. To właśnie starszy prawnik może pochwalić się pensją w wysokości dwudziestu tysięcy złotych na miesiąc. Młodsi prawnicy też nie mają jednak na co narzekać, ponieważ zwykle już na starcie otrzymują te pięć tysięcy złotych, a z każdym kolejnym rokiem czy miesiącem ich pensja tylko wzrasta.

Gdyby natomiast przeprowadzić takie ogólne badanie na temat tego, jakie zawody z wysoką płacą i stałą umową opłaca się teraz wykonywać, większość osób odpowiedziałaby, że są to zawody związane z branżą IT. Większość celowałaby też w programistów. Zaakcentowania wymaga jednak fakt, że w branży IT nie działają wyłącznie sami programiści, bo przecież firmy programistyczne muszą w jakiś sposób kontaktować się z klientami i dogadywać z nimi różne kwestie, a akurat za te czynności odpowiedzialny staje się tzw. business partner. Stanowisko to wymaga posiadania pewnych specjalnych umiejętności miękkich. Jest ono obarczone wysoką odpowiedzialnością i z tego powodu jest bardzo dobrze wynagradzane.

Ostatnia propozycja, która akurat w Polsce też jest bardzo często wykorzystywana, to praca w księgowości. Akurat w tej branży łatwo można zacząć działać. Nawet ten, kto nie posiada wykształcenia księgowego, może ukończyć kursy z księgowości w przeciągu zaledwie paru miesięcy, by zaraz po nich pójść na jakiś staż, a potem już normalnie zacząć działać w zawodzie. Taki „zwykły” księgowy nie zarabia może nie wiadomo ile, ale już główny księgowy jak najbardziej tak. Dobrze płatna praca nie musi być więc jakąś nietypową pracą dostępną wyłącznie dla wybrańców. Każdy, kto tylko się o to postara, będzie w stanie znaleźć dla siebie atrakcyjne zatrudnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here