Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

0
3992

Kredyty gotówkowe to świetny produkt bankowy jeśli potrzebujesz pilnie większych ilości gotówki. Trzeba jednak brać je dość świadomie. Zazwyczaj wiążą się z niemałymi kosztami, chociaż i tak znacznie niższymi niż koszty chwilówek. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy z pomocą rankingu kredytów gotówkowych – o tym poniżej.

Planując wzięcie kredytu gotówkowego dobrze jest się do tego procesu dobrze przygotować. W tym celu dobrze zastanów się nad swoimi potrzebami i możliwościami:

1) Jak duży kredyt potrzebuję?

Kwota kredytu to oczywiście najważniejsza kwestia. Nie może być też zbyt mała – w końcu potrzebujesz jakiejś określonej ilości gotówki. Nie może też być zbyt duża. Po co ponosić dodatkowe koszty? Zanim zaczniesz proces kredytowy, po pierwsze, zastanów się czy na pewno potrzebujesz kredytu? Czasami lepiej poczekać i kupić coś z oszczędności. Po drugie, przeanalizuj, czy masz jakieś oszczędności, które mogą zmniejszyć kwotę, o którą będziesz wnioskować w bankach?

2) Jaką mam zdolność kredytową?

Jeśli już wiesz ile pieniędzy potrzebujesz, musisz jeszcze mieć odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku kredytów hipotecznych zazwyczaj zdolność kredytowa jest wykorzystywana w dużym, często maksymalnym stopniu. W kredytach gotówkowych zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. Nie mniej jednak zastanów się jaką maksymalną ratę miesięczną możesz płacić. Wpłynie to na długość możliwego kredytowania i przede wszystkim koszty

Ranking kredytów gotówkowych – w czym może mi pomóc?

W Internecie dostępne są liczne rankingi kredytów gotówkowych. Z naszej strony polecamy ten ranking. Znajdziesz w nim najlepsze obecnie dostępne oferty kredytów gotówkowych w dwóch kategoriach. Po pierwsze kilka klasycznych ofert kredytów gotówkowych – na duże kwoty dostępne w ramach pełnych procedur kredytowych. Po drugie, listę atrakcyjnych ofert kredytów online. Na tej liście dostępne są kredyty, które możesz uzyskać szybko i bez ruszania się z domu. Są nieco droższe i dostępne na niższe kwoty niż klasyczne kredyty konsumpcyjne, ale i tak o wiele tańsze niż tzw. szybkie pożyczki.

Z rankingu warto umiejętnie korzystać. Prezentowane w nich RRSO to wartości obliczone dla parametrów przykładowych – reprezentatywnych. O ile dają one niezłe przybliżenie warunków jakie można uzyskać, każdy bank dla konkretnego klienta będzie miał prawdopodobnie trochę inne warunki. Zależą one od wielkości kredytu i zdolności kredytowej klienta – dlatego warto zapytać o ofertę w kilku bankach. Najlepiej jest wysłać dane kontaktowe do kilku banków, zebrać oferty i wybrać najtańszą – najlepiej kierując się RRSO. Więcej o rozsądnym prowadzeniu procesu wyboru kredytu przeczytasz w tym przewodniku. Pomoże Ci on nieco uporządkować proces zaciągania kredytu.

Z kolei jeśli planujes wzięcie kredytu hipotecznego – sprawdź ten przewodnik: http://hipotekaodpodstaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here