Jak się ubezpieczyć przed wyjazdem na narty? O tym warto pamiętać!

0
2623
Jak się ubezpieczyć przed wyjazdem na narty? O tym warto pamiętać!

Zaliczasz się do coraz większego grona osób, które preferują aktywny wypoczynek? Narciarstwo to doskonały sposób na połączenie sportu i relaksu, a wyjeżdżając na europejskie stoki możesz dodatkowo cieszyć się ze zwiedzania nowych miejsc. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie — narciarstwo to sport kolizyjny, a leczenie za granicą może Cię słono kosztować. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Zobacz, jak to zrobić!

Dlaczego karta EKUZ może nie wystarczyć?

Gdy tylko zbliża się zima, miłośnicy białego szaleństwa nie mogą doczekać się urlopu i wymarzonego relaksu na stoku. Każdy z nich jednak na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, że narciarstwo jest sportem kolizyjnym — niezależnie od tego, jak długo jeździsz na nartach, musisz liczyć się z ryzykiem urazu.

Polacy bardzo chętnie wybierają różne europejskie stoki (zobacz np. https://kioskpolis.pl/ranking-stokow-narciarskich-we-francji-top-5/) — ze względu na piękne położenie, atrakcyjną infrastrukturę i doskonałe warunki. Na terenie Unii Europejskiej można korzystać z karty EKUZ, dlatego część osób zastanawia się, czy wykupienie ubezpieczenia jest właściwie konieczne. Warto zdawać sobie sprawę, że zakres „działania” karty EKUZ jest bardzo ograniczony i obejmuje głównie podstawową opiekę lekarską. Co więcej, korzystać można jedynie z placówek publicznych, i to na zasadach obowiązujących w danym państwie. Nie możesz też liczyć na zwrot opłat związanych z ratownictwem czy transportem medycznym, a to właśnie one generują najwyższe koszty. Planując aktywny wypoczynek, zdecydowanie warto zdecydować się na rozwiązanie o szerszym zakresie, jaki gwarantuje dobre ubezpieczenie turystyczne.

Specjalne ubezpieczenie narciarskie

Specjalne ubezpieczenie narciarskie

Zwykłe ubezpieczenia turystyczne często posiadają wyłączenia odpowiedzialności, w których zapisane jest np. uprawianie sportu. Dlatego planując jazdę na nartach, zawsze sprawdź dokładnie, czy szusowanie po stoku jest objęte zakresem ubezpieczenia.

Jeśli nie, pomyśl nad wykupieniem stosownego rozszerzenia bądź zdecyduj się na specjalną polisę dedykowaną narciarzom. To wygodne rozwiązanie, w którym firma ubezpieczeniowa zbiera wszystkie elementy mogące interesować osoby planujące aktywny wypoczynek na nartach.

Grzaniec na stoku? Wykup klauzulę alkoholową!

Jeśli w przerwie między kolejnymi zjazdami lubisz rozgrzać się aromatycznym grzańcem, zastanów się nad wykupieniem specjalnej klauzuli alkoholowej. W przeciwnym razie możesz mieć problem z otrzymaniem odszkodowania, jeśli do wypadku dojdzie, kiedy będziesz po spożyciu alkoholu (nieważne, że będzie to ilość symboliczna).

Ubezpieczenie OC ochroni Twoje finanse

Ubezpieczenie OC ochroni Twoje finanse

Na stoku łatwo może dojść do wypadku — także Ty możesz stać się jego sprawcą. Nietrudno jest kogoś potrącić czy niechcący wpaść na niego podczas jazdy. Czasem nawet niegroźnie wyglądający upadek potrafi wyrządzić sporo szkody, a osoba poszkodowana może domagać się odszkodowania. Jeśli wykupisz wcześniej ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, odszkodowanie wypłaci za Ciebie ubezpieczyciel. Dotyczy to także sytuacji, gdy zniszczysz czyjeś mienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here