Jak się reklamować?

0
2394
Jak się reklamować

Reklama stała się dzisiaj bardzo powszechna. Gdy wchodzimy na pewne strony internetowe, jesteśmy momentalnie bombardowani wyskakującymi głośnymi reklamami, co jest irytujące dla wielu osób. Oczywiście można temu zaradzić, stosując np. narzędzia, które będą takie reklamy blokować. Jednakże właściciele stron internetowych również starają się bronić przed takimi praktykami i w związku z tym próbują odpowiedzieć. Dlatego może się okazać, że na danej stronie internetowej będziemy zmuszeni do wyłączenia naszego narzędzia.

Niektóre strony działają z kolei na zasadach kompromisu. Oferują wyłączenie narzędzia blokującego reklamy jedynie dla tej jednej konkretnej strony. Reklamy są wszechobecne jednak nie tylko w internecie. Jest ich coraz więcej także w telewizji. Niewątpliwie irytującym uczuciem jest, gdy bardzo ciekawy film, który nas wciągnął, pełny napięcia z elektryzującą fabułą, przerywany jest na dwadzieścia, a nawet i na trzydzieści minut, a w tym czasie pokazywane są nawet dwa bloki reklamowy plus blok reklamowy pokazujący filmy, które mają w najbliższym czasie pojawić się na danym kanale.

Reklam jest coraz więcej także w radiu i prasie. Również, gdy idziemy ulicy miast, widzimy spory bloków reklamowych na billboardach albo tablicach informacyjnych. Reklamy pojawiają się także w kinach, co sprawia, że musimy czekać nawet kilkanaście minut, zanim zacznie się film. Mimo że reklamy wielu z nas irytują, to trzeba pamiętać, że mogą nieść ze sobą również wartości edukacyjne i dostarczać nam wiedzy na tematy, o których nie mieliśmy do tej pory pojęcia. Z reklam możemy dowiedzieć się o wydarzeniach w naszej okolicy, m.in. o koncertach, teatrze, festynie, zawodach sportowych, możemy także dowiedzieć się o wyprzedażach w sklepach, możemy sprawdzić oferty pracy w bliskich nam profesjach, a także dają nam samym okazję, żebyśmy się zareklamowali.

Popularną formą reklamy stały się dzisiaj różnego rodzaju akcesoria reklamowe, np. gadżety reklamowe, które są popularne na wielkich konferencjach, czy na targach pracy – w każdym razie w miejscach, gdzie może pojawić się większa liczba osób. Jest to działanie, które zachęca osoby zainteresowanym danymi kwestiami, aby przyciągnęły uwagę, np. do danej firmy. Gadżety reklamowe są oferowane np. przez opengift.pl. Gadżetów reklamowych mamy co nie miara – od długopisów, od słodkości, żelek, cukierków, czekoladek, pomadek poprzez smycze, breloki, ulotki informacyjne. Firma liczy, że nie tylko weźmiemy gadżet, ale się nimi zainteresujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here