Jak się przygotować, gdy czeka Cię nauka zdalna?

0
1553
nauka zdalna
Fot. Pexels.com

W obecnej sytuacji wiele uczniów jak i studentów zostało zmuszonych do nauki zdalnej. W ten sposób zdobywa się również wiedzę na różnego rodzaju szkoleniach poszerzających kompetencje. Jak przygotować się do nauki online?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/nauka-zdalna-jak-sie-przygotowac/

Najważniejsze przedmioty trzymaj pod ręką

W związku z tym, że nauka odbywa się w Twoim domu siadasz przed monitorem na minutę przed zajęciami? Niesłusznie.

Na co najmniej 10 min przed zajęciami przygotuj się do nich. Postaw sobie kubek z kawą, herbatą czy innym napojem. Zadbaj o zeszyt do robienia notatek oraz materiały do pisania. Jeśli korzystasz z laptopa nie zapomnij o ładowarce. Ponadto połóż na biurku czy stole przedmioty, z których możesz chcieć skorzystać jak chusteczki, bądź inne przedmioty, które najczęściej masz w torbie.

Sprawi to, że nie będziesz się rozpraszać, ani nigdzie wychodzić. Jest to bardzo ważne w zachowaniu skupienia przy nauce zdalnej.

Pamiętaj o codziennych nawykach

Pomimo tego, że zajęcia odbywają się zdalnie zadbaj o wczesne wstawanie. Kiedy zrobić to na 10-15 min przed zajęciami nie podejdziesz do tego jak do zwykłych zajęć. Będziesz mieć inną motywację do tego co robisz.

Postaraj się wstać na tyle wcześnie, aby zrobić poranną toaletę, zjeść śniadanie. A także przygotować biurko i komputer do pracy.

Kolejnym szkolnym nawykiem w nauce zdalnej powinno być odrabianie lekcji. Rób to regularnie. Podchodź do tego tak jak w tradycyjnym trybie nauki.

Nauka zdalna, a korzystanie z elektroniki podczas zajęć

Podczas lekcji online korzystasz z komputera i internetu. Postaraj się jednak bardziej nie rozpraszać. Skup się na tym, co mówi nauczyciel, rób notatki, tak jak w klasie. Odłóż telefon poza zasięgiem. Nie przeglądaj internetu poza tym co robisz na zajęciach.

 

Nauka zdalna powinna jak najbardziej przypominać zajęcia tradycyjne. Przygotuj się do nich tak jak zawsze to robiłeś. Zadbaj o terminowe odrabianie prac domowych. Przygotuj się do zajęć. Zadbaj o swoje nastawienie do uczestniczenia w warsztatach. Staraj się być aktywny, a dzięki temu wszystkiemu przyswoisz wiedzę.

Zobacz też: http://www.decapitated.pl/gry-planszowe-dlaczego-warto-je-pokochac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here