Jak sfinansować zakup samochodu firmowego? Pomysły dla przedsiębiorców

0
4635

Jako przedsiębiorca na pewno dokładnie kalkulujesz wszystkie koszty, które ponosi Twoja firma. Jeżeli nie masz pomysłu jak najkorzystniej kupić auto do swojej firmy i zastanawiasz się skąd wziąć na to środki, zapoznaj się z tym artykułem. Znajdziesz tu kilka pomysłów na temat tego jak najlepiej sfinansować taką inwestycję.

Czy warto kupować za gotówkę?

Mogłoby się wydawać, że kupno samochodu firmowego za gotówkę ma same zalety. Wystarczy bowiem wyasygnować określoną kwotę z budżetu firmy i już po chwili można cieszyć się nowym autem. Choć ta forma zakupu ma również inne plusy (możliwość amortyzacji do 100%), to jednak w większości wypadków jest to dosyć spora inwestycja.

A może kredyt?

Jak sfinansować zakup samochodu firmowego? Jeżeli chcesz żeby nowo zakupione auto stało się częścią majątku Twojego przedsiębiorstwa, a przy tym nie planujesz wydawania gotówki, to kupno samochodu firmowego w kredycie może być dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że koszty kredytów oraz ich oprocentowanie będą na tyle wysokie, że może to pogrzebać sens ekonomiczny takiego działania. Dodajmy do tego jeszcze obniżoną zdolność kredytową firmy i okaże się, że pożyczka bankowa niekoniecznie będzie najlepszą formą finansowania zakupu auta. 

Finansowanie dla każdego

Wśród polskich przedsiębiorców leasing stanowi jedną z najpopularniejszych form nabywania nowych środków transportu. Nie powinno to być specjalnym zaskoczeniem – leasing jest tak naprawdę formą dzierżawy auta. W okresie jego trwania, przedsiębiorca zwyczajnie korzysta z fabrycznie nowego auta, będąc jedynie zobowiązanym do pokrywania miesięcznych rat za jego użytkowanie. Warto również pamiętać, że pod względem podatkowym leasing jest bardzo korzystną formą finansowania – sumy płacone na pokrycie rat można zaliczyć jako koszt własny i dzięki temu uzyskać…

Obniżenie raty leasingu

Porównujesz oferty firm leasingowych i zastanawiasz się która z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? W ostatnim czasie na rynku coraz większą popularnością cieszy się propozycja Toyota Leasing, nosząca nazwę Leasing SMARTPLAN na nowe samochody. Japońska firma reklamuje ten produkt jako idealny sposób na szybkie i łatwe zmiany auta firmowego, przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej wartości. Jak to działa?

Obok typowych dla leasingu korzyści, jak choćby dodatkowe pakiety usług serwisowych czy możliwość odliczenia VAT od miesięcznych rat, propozycja Leasingu SMARTPLAN na nowe samochody jest po prostu korzystna dla budżetu firmy – można uzyskać nawet o 60% niższe raty! Dodatkowo, w tej formule przedsiębiorca płaci comiesięczne raty których wysokość jest równa rzeczywistej utracie wartości danego pojazdu w danym czasie. Poza tym, jest to bardzo elastyczna forma posiadania samochodu – każdy leasingobiorca otrzymuje bowiem gwarancję, że Toyota odkupi jego auto po zakończeniu okresu użytkowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here