Jak grać na giełdzie?

0
6367

Jak zacząć grać na giełdzie? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które posiadają wolne środki i pragną pomnożyć swoje pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że inwestowanie wymaga nie tylko posiadania wolnych środków na koncie, ale także wiedzy i czasu. Jak zatem grać na giełdzie?

O czym trzeba pamiętać, decydując się na granie na giełdzie?

Jeśli już zdecydujemy się na granie na giełdzie, to konieczne jest założenie rachunku maklerskiego i wpłacenie na niego pieniędzy. Kolejnym korkiem jest wybór i zakup pierwszych akcji. Oczywiście te, wydawać by się mogło, proste kroki nie są jednak tak łatwe w realizacji. Wszystko to musi bowiem zostać poprzedzone dogłębną analizą. Bez posiadania niezbędnej wiedzy nie ma co się pchać na oślep, gdyż może to szybko doprowadzić do utraty nawet całości zainwestowanego kapitału.

Wybieramy rachunek maklerski – co warto wziąć przede wszystkim pod uwagę?

Chcąc otworzyć rachunek maklerski, należy zapoznać się z rankingiem tych najpopularniejszych. Polecane są te, które mają niskie prowizje, a ich prowadzenie jest bezpłatne. Warto mieć stale na uwadze oferty i w przypadku znalezienia lepszej, po prostu zmienić rachunek. Oczywiście na początek swojej przygody z giełdą, najważniejsze jest posiadanie jakiegokolwiek rachunku.

Jaką kwotą trzeba dysponować, aby móc grać na giełdzie?

Jeśli chodzi o kwotę umożliwiającą inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych, to nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak kierować się pewną zasadą. Zaleca się przelać na konto taką kwotą, aby prowizje od transakcji nie pochłonęły większości naszego kapitału. Trzeba więc określić swój własny limit i granicę bezpieczeństwa. Warto też wziąć pod uwagę pewne stwierdzenie, a mianowicie takie, że na giełdzie powinno się grać tylko pieniędzmi, które jesteśmy w stanie stracić. Inwestować na giełdzie trzeba więc z głową, dlatego też zanim się zacznie, warto jednak najpierw się poduczyć i być stale na bieżąco z najnowszymi analizami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here