Jak działa franczyza? Główne zalety

0
1525
Jak działa franczyza

Franczyza to system, w którym liczy się współpraca. To nowa metoda budowania stabilnej marki, która korzysta z zasobów ludzkich w 100%. Decentralizacja ma ogromne korzyści – zarówno dla marki-matki, jak i franczyzobiorców.

Kim jest franczyzobiorca?

Franczyzobiorcą może być każdy. Wystarczy zmysł do interesów, pewna kwota na rozruch działalności i odpowiednia edukacja. Chociaż bez tego ostatniego da się obyć – sieci franczyzowe takie jak Żabka oferują darmowe kursy i wsparcie ekspertów. Franczyzobiorca to osoba, która charakteryzuje się zmysłem przedsiębiorcy – wie, jak sprzedawać towary, jak dowodzić zespołem, jakimi artykułami aktualnie interesują się kupujący – doskonale orientuje się w potrzebach lokalnej społeczności i ma „głowę na karku”. Franczyzobiorca od strony czysto technicznej to osoba, która prowadzi lokal dużej marki. W różnych sieciach franczyzowych wygląda to różnie, ale przeważnie ma on całkiem spore uprawnienia, a co za tym idzie – wpływ na prowadzenie i skuteczność danej placówki. Franczyzobiorca zazwyczaj zarabia pewien procent od dochodów prowadzonego sklepu lub restauracji, którego wysokość jest zależna od różnych czynników. Sporadycznie zdarza się, że ma dochód stały – tak jak w przypadku Żabki.

Żabka franczyza – opinie – czy stałe dochody w przypadku sieci się sprawdzają?

Żabka to jedna z pierwszych firm w Polsce, która postanowiła zachęcić franczyzobiorców kwotami startowymi. Wynagrodzenie w Żabce dla nowych franczyzobiorców wynosi nawet 16 000 złotych netto miesięcznie, pod warunkiem, że będą oni prowadzili swój lokal we właściwy sposób. Sieć dostarcza także wszelkich niezbędnych narzędzi do prowadzenia działalności. Dodatkowo pozwala nam na wyedukowanie się w obszarze sprzedaży, korzystanie z porad ekspertów, a w nasze ręce oddaje w pełni zatowarowany i wyposażony sklep. To wszystko za jedyne 5 000 złotych wpłaty początkowej, która przeważnie jest inwestowana w przestrzeń, którą przez najbliższy czas będziemy rządzić my. Franczyza Żabka jest bardzo skuteczna – od lat sieć stabilnie się rozwija, nie imają się jej także kryzysy.

Żabka franczyza – opinie – czy to stabilny zarobek?

Wiele osób podkreśla, że franczyza oferuje bardziej stabilny dochód niż działalność na własną rękę. Franczyza Żabka to nie wyjątek – sieć oferuje nam dostęp do grupy odbiorców, którą stanowi aż 97% Polaków, gdyż tylu właśnie zna tę markę. Dzięki temu nie musimy troszczyć się o rozpoznawalność, inwestować ogromnych sum w marketing. Wszystko dzieje się w zasadzie samo. Ważne jest to, że to my kierujemy zespołem sklepu i dbamy o dostępność artykułów. Jeśli zrobimy to we właściwy sposób, możemy liczyć na dobre, stabilne dochody.

Franczyza Żabka – czy się opłaca?

Franczyza Żabka ze swoją ofertą 16 000 złotych netto miesięcznie przez rok na start rozbiła nieco bank. W zasadzie ciężko jest znaleźć inną sieć w Polsce, która przy tak niskich progach wejściowych jest w stanie zaoferować tak wysokie stawki. Jeśli wpisujemy się w profil kandydata – jesteśmy osobą pracowitą, chcącą się rozwijać, dysponującą umiejętnościami przewodzenia zespołem – jest szansa, że bardzo mocno skorzystamy z możliwości pracowania pod szyldem Żabki. Jednak to, czy się to opłaca, zależy od wielu różnych czynników. Każdy powinien ocenić to sam. Franczyza to także dobra opcja pod kątem rozwoju. Niewiele okazji do zdobycia takiego doświadczenia trafia się w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here