Internetowy kantor wymiany walut – dlaczego warto z niego korzystać?

0
3723

2016 rok był przełomowym dla rynku internetowej wymiany walut. W ciągu 12 miesięcy w kantorach internetowych swoje konta założyło o 20% więcej użytkowników niż w roku poprzednim. Świadomość korzyści, jakie płyną z korzystania z tej usługi online, z każdym kolejnym rokiem jest coraz większa. Ponadto można zaobserwować wzrost zaufania do kantorów online.

Wymiana walut z dowolnego miejsca, o dowolnej godzinie

Internetowy kantor wymiany walut swoją „siedzibę” ma w sieci, a więc jest dostępny dla każdego niezależnie od tego, czy siedzimy właśnie w biurze, w kawiarni z przyjaciółką czy w domu na sofie przed telewizorem. Transakcji można dokonać z dowolnego miejsca, ale również o dowolnej godzinie.

Kantory internetowe, jak np. trejdoo.com są dostępne przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Kantory stacjonarne najczęściej oferują swoje usługi w godzinach 9.00-18.00, kiedy jesteśmy zazwyczaj w pracy lub w drodze do domu. To uniemożliwia nam wymianę walut, co często staje się czynnością, jaką zostawiamy na ostatnią chwilę przed wyjazdem.

Odpowiedzialne zarządzanie własnym budżetem

Każdy z nas szuka oszczędności, taka jest ludzka natura. W kantorach stacjonarnych musimy liczyć się ze spreadem w wysokości przekraczającej niekiedy nawet 2%, z kolei w bankach dochodzącym do 9%. Nie jest to korzystna dla klienta oferta, szczególnie kiedy porównamy ją do tej, jaką proponuje internetowy kantor wymiany walut. Spread wynosi w nim bardzo często mniej niż 1%. Zdarzają się również atrakcyjne promocje i zniżki na pierwsze transakcje.

Duża gotówka – brak ryzyka

Należy również wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Wymiana dużej gotówki w kantorze stacjonarnym może budzić pewne obawy – musimy pieniądze wypłacić, a następnie udać się z nią do kantoru, po czym do domu. Małe kwoty nie będą w tym momencie problemem. Jeżeli jednak planujemy większe transakcje, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie internetowy kantor wymiany walut. Wymiana w nim odbywa się bezgotówkowo.

Zmiana dotychczasowych nawyków najczęściej okazuje się dla nas korzystna, tak jest w przypadku kantorów online. Oszczędność, bezpieczeństwo i wygoda – zyskujesz znacznie więcej niż tylko korzystny spread.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here