Grafik komputerowy – ile zarabia, doświadczenie

0
4218
grafik

Praca grafika komputerowego jest zróżnicowana w dużej mierze zależy od jego jedności zapotrzebowania na rynku. Jest to praca stabilna, taka jak w przypadku urzędu odcinek wymaga ona ciągłej zmiany i stawiania sobie nowych wyzwań. Ważne jest to, że jako profesjonalni graficy musimy wykorzystywać okazję do zdobywania doświadczenia oraz uczenia się najwcześniej jak jest to możliwe. Chodzi tutaj o etapie szkoły średniej czy studiów. Pracodawcy bardziej doceniają osoby posiadające jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Czasami trudno jest znaleźć w pracy początkowej osobie po studiach. Chociaż może być to trudne, wiele agencji oraz redakcji jest w stanie zatrudnić osoby bez wielkiego doświadczenia, ale umiejętnościami i wiedzą. Warto więc próbować! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/grafik-komputerowy-zarobki-i-doswiadczenie/

Szczeble kariery grafika komputerowego

Spiderman film poszukuje początkujący grafik Kultury nowych przyrodnicze dla których przewidywany jest stanowisko Junior designera. Jest bardzo popularna z serwisów ogłoszeniowych wychodzą z założenia, że to tobie powinno zależeć na ich odnalezieniu, więc nie wystawiają ofert pracy. Dobrze jest więc spróbować swoich sił nawet na większą skalę. Zdecydowanie łatwiej jest od o większych miastach. Co prawda stawki wówczas są znacznie mniejsze, niż te które otrzymują doświadczenie grafice, ponieważ nierzadko dysponują oni kwotami w okolicach 2000 złotych brutto, lecz od czegoś trzeba zaczynać prawda? Praca grafika komputerowego uczy przede wszystkim doświadczenia, a w przyszłości firma będziemy mogli zmienić. Nawet przy niższych stawkach jest to wciąż więcej pieniędzy oraz doświadczenia niż na stażu z Urzędu Pracy.

Ile może zarobić grafik komputerowy?

Zarobki grafika komputerowego zależą przede wszystkim od tym czym się zajmuje. Praca w dużej mierze oceniana jest również pod względem wymiaru czasowego. Mediana zarobków w skali kraju jest to około 4460 zł brutto. Specjalista nie spotka się z zarobkami niższym niż 3340 zł. Przykładowa w niektórych województwach cech jak na przykład Lubelskie lub warmińsko-mazurskie nie jest niczym wyjątkowym pensja 2100 – 2369 zł. Takie kwoty zazwyczaj oferowane są grafiką 2D. Jak to wygląda w przypadku innych specjalistów? Grafik 3D Znajdź zatrudnienie bardziej kreatywny w branżach takich jak: reklama, rozrywka, video, cinematografia. Może liczyć na statki donoszący nawet 5900 do 7500 zł brutto. Uzależnione jest to w skali projektu, stopnia oraz doświadczenie i zaangażowanie. Ilustrator na etacie zazwyczaj może liczyć na kwotę około 2000 – 3500 zł, a bardziej doświadczeni mogą wyciągnąć nawet 5500 zł. Wszystkie te kwoty są kwotami brutto.

Dość wysokie zarobki tyczą się specjalistów DTP, którzy zajmują się na przykład wkładaniem graficznym czasopism czy magazynu. Ich zarobki to średnio 5700 zł. Jest to kwota, która jest medialną, połowa osób zarabia więcej, a druga połowa mniej niż podana kwota. Oczywiście są to kwoty przybliżone oraz opracowana na podstawie zarobków grafików z całego kraju. Piątkowe zlecenia grafików cenią się nawet do kilku czy nawet kilkanaście tysięcy zł. Nie możemy zrażać się jednak, jeżeli zarabiamy dużo innymi. 

Zobacz też: http://www.decapitated.pl/ile-zarabia-brukarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here