Gdzie założyć konto?

0
2083
Gdzie założyć konto?

Gdzie założyć konto?

Nasze pieniądze coraz chętniej trzymamy na kontach bankowych, rezygnując w szybkim tempie z trzymania ich w przysłowiowej „skarpetce”. Nie tylko pracodawcy wysyłają nam dzisiaj pensje na osobiste konta bankowe i nie tylko za ich sprawą jesteśmy w stanie płacić za nasze rachunki, za zakupy internetowe czy przelewać szybko pieniądze w zasadzie na dowolny cel. Także w przypadku chęci wzięcia kredytu banki bardzo często weryfikują konta bankowe, a nawet życzą sobie potwierdzić czy wydruków z konta, aby na przykład potwierdzić wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. To, gdzie założyć konto, jest więc bardzo istotną kwestią.
Najlepsze konta bankowe
Na szczęście dzisiaj, żeby porównać oferty wszystkich dostępnych na rynku banków, wcale nie trzeba udawać się do nich osobiście. Warto również zawsze sprawdzić wszystkie opcje oraz możliwości, bez wybierania jakiejś instytucji jedynie dlatego, że ma fajną reklamę w telewizji czy oferują konto za zero złotych. Koszty mogą być ukryte, a ty możesz płacić, jeśli nie za prowadzenie konta, które faktycznie oferowane jest za darmo, to na przykład za administrowanie kontem, za kartę płatniczą czy za dodatkowe ubezpieczenia lub wypłaty z bankomatów. Ofert nie brakuje, jednak to, gdzie założyć konto, najlepiej jest sprawdzić za pomocą specjalnych rankingów na stronach internetowych, związanych z bankowością.
Zakładanie konta – online czy osobiście?
Wiele banków umożliwia dzisiaj skorzystanie z internetowego wprowadzania wniosku o otwarcie konta bankowego. W przypadku niektórych banków dodatkowo taka opcja jest możliwością znalezienia oszczędności – za skorzystanie z internetowego otwierania konta otrzymujesz na przykład jego darmowe prowadzenie. Sprawdź więc, gdzie założyć konto, żeby faktycznie się to opłacało.
Czy możliwe jest konto bez opłat?
W chwili obecnej znalezienie banku, który oferowałby całkowicie darmowe prowadzenie konta jest prawie niemożliwe. Do wyboru zostają w zasadzie jedynie dwa, góra trzy banki. Cała reszta ma dla swoich klientów niekoniecznie przyjemne niespodziani.
Wśród ofert najlepszą obecnie na rynku jest propozycja Pekao, w którym mamy 0 złotych za prowadzenie konta, brak opłat za kartę czy wypłaty z bankomatów. Na koncie oszczędnościowym możemy spodziewać się 2,7% w skali roku do kwoty 10 000 oraz bonus – zwrot za OC – 100 zł, jeśli samochód ubezpieczony jest w PZU. Tyle samo można dostać za rachunki za telefon komórkowy. Nawet tutaj można spotkać się z kruczkami czy niewielkimi opłatami. W Nest Bank można znaleźć dzisiaj zdecydowanie najkorzystniejszą ofertę na rynku. Bank proponuje konto osobiste, w którym nie jest pobierana żadna opłata za kartę – faktycznie bez żadnych dodatkowych obostrzeń. Podobnie jak karta, również prowadzenie konta jest darmowe. Nest Bank jest głównie bankiem
internetowym, z zaledwie kilkoma oddziałami stacjonarnymi w Polsce, jednak jego systemy bankowe są jeszcze nieco toporne czy niedopracowane. W przypadku konta w Nest Bank nie płacisz również za wypłacanie pieniędzy z bankomatów w Polsce, za przelewy ani za kartę debetową, posiadającą paypass.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here