Gdzie ulokować oszczędności?

0
5281

Jeśli mamy stałe dochody, to po pewnym czasie udaje nam się odłożyć jakąś kwotę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli chcemy, aby nasze zaoszczędzone pieniądze na siebie pracowały, to warto zastanowić się nad sposobem ich pomnażania. Wpłacenie ich na zwykłe konto zapewnia im bezpieczeństwo, jednakże nie ma co tutaj liczyć na jakiekolwiek zyski. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ulokowanie wolnych środków na koncie oszczędnościowym. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna godna polecenia opcja. Jakie zatem mamy jeszcze możliwości?

Konto oszczędnościowe i lokaty

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z otwarciem konta oszczędnościowego. Możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, a ponadto wiele korzystnych ofert. Warto wcześniej przejrzeć je i porównać ze sobą w celu wybrania tej, która będzie najlepiej spełniać nasze indywidualne potrzeby i oczekiwania. Należy zwrócić uwagę na to, czy prowadzenie konta wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami. Naszej uwadze nie powinny umknąć także koszty przelewów i samego otwarcia rachunku. W przypadku kont oszczędnościowych nie ma co niestety liczyć na duże oprocentowanie.

Bezpieczną inwestycją są także lokaty, gdzie możemy liczyć na większe oprocentowanie, czyli większy zysk. Założenie lokaty również jest łatwe i można to zrobić nawet przez Internet, czyli bez konieczności udawania się do pobliskiej placówki. Minusem jest jednak to, że wypłacenie pieniędzy przed zakończeniem lokaty wiąże się ze stratą odsetek, co jest niestety mało korzystne.

Obligacje, inwestycja w mieszkanie…

Osoby osiadające wolna gotówkę mogą zainwestować ją w obligacje skarbowe. Okazuje się, że jest to bezpieczna inwestycja, gdyż istnieje małe prawdopodobieństwo, że nagle dojdzie do upadku całego państwa. Inną opcją jest inwestycja w mieszkanie w celu wynajęcia go. Wówczas możemy liczyć na stałe i stabilne zyski bez większego wysiłku. Są oczywiście także inne sposoby na pomnożenie funduszy typu inwestowanie w wino, monety bulionowe, starą biżuterię czy książki. Niektórzy decydują się na grę na giełdzie czy finansowanie projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here