Egzaminy do Policji. Jak wyglądają w 2019 roku?

0
2216
Egzaminy do Policji

Policyjne testy dzielą się na cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną. Kompleksowe sprawdzenie kandydata pod każdym kątem, to podstawa przyjęcia do Policji, a dzięki egzaminom przyjęci zostaną tylko najlepsi kandydaci, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów.

Praca policjanta – obowiązek i poświęcenie służbie

Wszystkim policjantom przyświeca jeden, najważniejszy cel którym jest służba społeczeństwu. Każdego dnia chronią nas przed przestępcami, którzy zagrażają naszemu życiu, zdrowiu i mieniu.

Swoją postawą i sumiennym wykonywaniem obowiązków, są przykładem dla obywateli, którzy pokładają swoje zaufanie w służbach mundurowych i powierzają im dbanie o swoje bezpieczeństwo.

Do pracy w Policji trzeba powołania, nie każdy jest gotowy do założenia munduru policjanta.

Codzienne obowiązki policjanta:

– przeciwdziałanie przestępczości;

– dbanie o bezpieczeństwo obywateli państwa;

– ściganie przestępców i poszukiwanie osób zaginionych;

To tylko nieliczne z szerokiego wachlarza policyjnych obowiązków. Każdego dnia spotykają się z nowymi wyzwaniami. Sprawia to, że praca w Policji nigdy nie jest nudna.

Testy do Policji – egzaminy krok po kroku

Egzamin do Policji dzieli się na cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy ogólnej, testy psychologiczne i „wywiad zorganizowany”, które obecnie nazywany jest rozmową kwalifikacyjna.

  1. Test Sprawności Fizycznej – TSF

Test fizyczny sprawdzi kondycję, siłę i skoczność każdego kandydata. Każdy policjant musi być sprawny fizycznie, bez względu na pełnioną w Policji funkcję. Tor przeszkód to 6 ćwiczeń, które należy zaliczyć w określonym czasie – 1 minuta i 41 sekund. Ukończenie egzamin w tym czasie daje zaliczenie na najniższą ocenę.

Warto się przygotować do tego etapu, gdyż wtedy można pozwolić sobie na uzyskanie trochę niższej ilości punktów na kolejnych etapach.

  1. Test Wiedzy Ogólne – TSO

Tematyka egzaminu obejmuje dziedziny bezpośrednio związane z pracą Policji, takie jakie ważne ustawy czy bezpieczeństwo publiczne.

Jednak pytania są różnorodne i obejmują inne zagadnienia np. trójpodział władzy i jego funkcjonowanie, administracja publiczna lub zasady używania broni palnej.

Arkusz egzaminacyjny obejmuje 40 pytań zamkniętych – A, B, C, D.

Opracowane, tegoroczne arkusze i odpowiedzi na test wiedzy do Policji znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

  1. Testy psychologiczne i rozmowa kwalifikacyjna

Testy psychologiczne składają się z trzech etapów, które stanowią zdecydowanie najbardziej wymagającą część testów do Policji. Większość kandydatów odpada właśnie na tym etapie egzaminów.

Testy psychologiczne dzielą się na następujące etapy:

  1. Test na inteligencję
  2. Testy psychologiczne
  3. Rozmowa z psychologiem
  4. Rozmowa kwalifikacyjna daw. „wywiad zorganizowany”

Każdy z etapów określa osobowość kandydata, wzory zachowań i odporność psychiczną. Większość kandydatów, którzy nie przygotują się na egzamin odpada w przedbiegach. To wymagające egzaminy i warto wiedzieć czego można się spodziewać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here