Druk ulotek – dlaczego warto zlecić go profesjonalnej drukarni?

0
4180

Często wydaje się nam, że drukowanie ulotek jest banalnie proste. Wystarczy prosty projekt, kolorowe tusze i dobrej jakości papier. Jednak zapominamy o jednej bardzo ważnej rzeczy. Ulotki są mocne eksploatowane, przekazywane z rąk do rąk, przerzucane, umieszczane w skrzynkach na listy, w drzwiach, w specjalnych pojemnikach. Druk ulotek w domowych warunkach nie jest nam w stanie zagwarantować należytej wytrzymałości. Dlatego najlepszym i w zasadzie jedynym logicznym rozwiązaniem pozostaje zlecić ich wykonanie profesjonalnej drukarni.

Dobór papieru

Interesuje Cię promocja firmy za pomocą ulotek? Sprawdź stronę druk ulotek Warszawa.

Wybór odpowiedniego papieru do drukowanych ulotek jest bardzo istotne. To, jaki rodzaj papieru wybierzemy, ma bardzo duży wpływ na ostateczną trwałość gotowych ulotek oraz ich wygląd. Im większa gramatura papieru, tym jest on bardziej wytrzymały. Wybór pojawia się także w przypadku samego wyglądu papieru. Z reguły do wyboru jest mat, połysk lub kreda. Czym się one od siebie różnią i jakie kryterium brać pod uwagę w przypadku wyboru? Otóż papier kredowy jest powlekany cienką mieszaniną białego pigmentu, a także kleju. Sprawia to, że papier ten jest bardziej śliski i ma obniżoną wsiąkliwość, czyli jest bardziej odporny na wilgoć. Jest to zatem idealna opcja na ulotki, które nierzadko mają kontakt z deszczem, śniegiem lub innego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Ponadto wybrać można matowe lub połyskujące wykończenie, które jest wyłącznie kwestią osobistych preferencji. Drukując ulotki w domu, nie będziecie mieli możliwości tak różnorodnego wyboru. Efekt błyszczący sprawia, że ulotka jest błyszcząca, natomiast mat jest bardzo elegancki.

Druk ulotek najwyższej jakości

Poza samym papierem ważna jest także jakość nadruku. Nadruk ten powinien być najwyższej jakości, ponieważ bardzo ważne jest to, by druk ten nie rozmazywał się, nie blakł. Ponadto zwłaszcza materiały reklamowe, które są rozdawane na ulicach, muszą przetrwać bardzo dużo przekazywania z rąk do rąk, które może bardzo negatywnie wpływać na zadrukowanie papieru. Druk ulotek w domu nie daje nam absolutnie żadnej gwarancji, że wykonane w ten sposób ulotki, nawet z najprostszą informacją, monochromatyczne dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Natomiast drukując w drukarni, możemy mieć taką gwarancję, firmy bowiem korzystają z maszyn nastawionych na masową produkcję wielu materiałów reklamowych, co czyni z nich specjalistów w swej dziedzinie. Warto zatem oddać pracę w ręce specjalistów, by samemu zająć się tym, na czym znamy się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here