Drewniane drzwi – ile zapłacimy?

0
2516
Drewniane drzwi – ile zapłacimy?

Drewniane drzwi nie tylko prezentują się wyjątkowo elegancko, ale jednocześnie świetnie wpasowują się w klasyczne, tradycyjne wnętrza, jak i nowocześnie urządzone mieszkania. Produkty wykonane z naturalnych surowców charakteryzują się jednak wyższą ceną, która dla wielu osób może stanowić spore obciążenie. Ile zapłacimy za drewniane drzwi zewnętrzne i wewnętrzny i czy warto decydować się na taką inwestycję?

Drzwi drewniane zewnętrzne 

Drewniane drzwi zewnętrzne z oczywistych powodów będą znacznie droższe niż drzwi wewnętrzne. Modele przeznaczone na zewnątrz są znacznie grubsze, cięższe i bardziej masywne, dlatego ich cena także jest wyższa. Za wysokiej jakości drzwi zewnętrzne zapłacimy od 800 zł, jednak warto pamiętać o korzyściach, jakie wiążą się z takim wyborem. Odpowiednio pielęgnowane drewniane drzwi zgodnie ze statystykami mogą służyć nawet do 100 lat, zachowując swój pierwotny wygląd. Dodatkowo cechują się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi oraz wysoką odpornością na użytkowanie.  

Wewnętrzne drzwi z drewna 

Wewnętrzne drzwi drewniane wyróżniają się eleganckim wyglądem, a także skutecznie izolują pomieszczenia pod kątem akustycznym. W porównaniu z drzwiami zewnętrznymi ten rodzaj jest znacznie lżejszy i jednocześnie tańszy. Możemy zdecydować się na modele z przeszkleniami lub ozdobnymi ramami w zależności od naszych preferencji. Ceny rozpoczynają się już od 500 zł. Wybierając drzwi drewniane od Styl Drzewa możemy dobrać odpowiedni model do naszego domu i dopasować go do aranżacji wnętrza.  

Drewniane drzwi – czy warto? 

Zakup drzwi drewnianych, mimo że wiąże się z większym wydatkiem, jest ekonomicznym rozwiązaniem. Drewniane drzwi są naturalne, nieszkodliwe dla człowieka i jednocześnie cechują się wyjątkową trwałością. Szeroki wybór kolorystyczny, a także łatwa obróbka i montaż sprawiają, że zwolenników naturalnych drzwi wykonanych z drewna jest coraz więcej. Wśród zalet warto wspomnieć również o dobrej izolacji termicznej, akustycznej, a także możliwości przemalowania lub przerobienia drzwi zgodnie z potrzebami. Odpowiednio pielęgnowane zachowają swój estetyczny wygląd przez wiele lat, dlatego mimo wyższej ceny zakupu możemy być pewni, że w perspektywie czasu koszty się zwrócą. 

Drewniane drzwi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne są obecnie coraz częściej spotykane. Projektanci wnętrz podkreślają ich piękny wygląd oraz wytrzymałość i praktyczność. Jeśli chcemy dodać naszemu mieszkaniu charakteru, montaż drewnianych drzwi jest na to doskonałym sposobem!  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here