Dokładny analizator spalin – o czym należy pamiętać?

0
1629
Dokładny analizator spalin - o czym należy pamiętać

Zakupienie porządnego analizatora spalin to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby go systematycznie i profesjonalnie serwisować, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem.

Wysokiej klasy urządzenie

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości urządzenia kontrolno-pomiarowe, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można kupić wysokiej jakości analizator spalin w rozsądnej cenie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom bez żadnego większego problemu można określić podstawowe parametry gazów spalinowych.

Wysokiej klasy urządzenia charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia i zapylenia, dzięki czemu pomiary są zawsze dokładne i precyzyjne. Sporą zaletą nowoczesnych urządzeń jest również to, że są one łatwe w użytkowaniu. Większość analizatorów spalin wyposażonych jest w podświetlany wyświetlacz, dzięki któremu można na bieżąco śledzić wszystkie pomiary.

Kompleksowy serwis

Niestety nawet najlepszy jakościowo analizator spali od renomowanego producenta może odmówić posłuszeństwa, dlatego też jego fabryczna dokładność może systematycznie spadać. Dzięki regularnym przeglądom serwisowym można oczywiście rozwiązać ten problem. 100% gwarancję sprawności i precyzji pomiarowej są w stanie zapewnić jedynie autoryzowane serwisy, dlatego też to właśnie z ich usług warto skorzystać.

Profesjonalni serwisanci posiadają niezbędną aparaturę diagnostyczną i stosowną wiedzę, dzięki której są w stanie dokonać kalibracji analizatora spalin. Nie można zapominać także i o tym, że tylko autoryzowani serwisanci są w stanie wydać odpowiednie certyfikaty potwierdzające wykonanie profesjonalnej kalibracji.

Jak zbudowany jest analizator spalin?

Najważniejszymi elementami każdego analizatora spalin są oczywiście specjalne ogniwa elektrochemiczne. W podstawowych urządzeniach najczęściej znajdują się ogniwa pomiarowe tlenu, tlenku węgla oraz tlenku azotu. W konstrukcji tych urządzeń ogromną rolę odgrywają również dwie pompki. Jedna z nich służy do poboru spalin, a druga do przedmuchiwania ogniwa CO.

Kluczowym elementem systemu pomiaru spalin jest specjalny filtr cząstek stałych oraz tzw. „pułapka kondensatu”. Elementy te można znaleźć nie tylko w samym analizatorze, ale również w sondzie.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here