Czy startup stać na współpracę z Software House?

0
4372

Czy warto podejmować współpracę z partnerem technologicznym już na początku istnienia firmy? Czy może odłożyć wybór Software House’u do czasu wprowadzenia produktu na rynek i osiągnięcia pierwszych przychodów? Między innymi takie pytania zadają sobie założyciele startupów.

Współpraca z firmą programistyczną generuje dodatkowe koszty – niezależnie od tego czy startup potrzebuje najwyższej jakości aplikacji webowej czy aplikacji mobilnej. Jednak jest również źródłem wielu korzyści. Jakich?

Project Management

Jednym z największych problemów, z jakim musza się mierzyć założyciele firm, jest zarządzanie. Przedsiębiorcy pracujący nad nowym produktem lub usługą muszą zarządzać między innymi następującymi obszarami:

  • rozwój produktu lub usługi
  • wdrożenie i monitorowanie skuteczności modelu biznesowego
  • rekrutacja i rozwój pracowników
  • przygotowanie i wdrożenie strategii marketingowej
  • administracja

Nie można również zapominać o dużym obszarze związanym z zarządzaniem projektami informatycznymi. Obszarze, który może mieć kluczowy wpływ na uzyskiwanie przychodów, a w przyszłości na osiąganie zysków.

Jednak współpraca z Software House pozwala na przeniesienie odpowiedzialności za projekty informatyczne, w tym project management, na partnera technologicznego. W efekcie zarządzający firmą mogą koncentrować się na innych działaniach wymagających ich zaangażowania.

Outsourcing programistów

Kolejną ważna zaletą współpracy z Software House jest możliwość korzystania z outsourcingu programistów. W życiu każdej firmy, szczególnie znajdującej się na początku swojej rynkowej drogi, pojawiają się momenty zwiększonego zapotrzebowania na pracowników działu IT. Jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań jest czasowy wynajem pracowników.

Wiele firm programistycznych świadczy usługi outsourcingu programistów. Korzystające z tej formy współpracy startupy zapewniają sobie możliwość uzyskania wsparcia nie tylko w zakresie produkcji kluczowego oprogramowania, ale również w przypadku innych systemów wymagających usprawnienia lub modyfikacji.

Co ważne – korzystanie z outsourcingu oznacza brak konieczności rekrutowania i szkolenia pracowników. A więc uwalnia czas i energię kierujących firmą i umożliwia skupienie się na zadaniach kluczowych dla zapewnienia rynkowego sukcesu.

Zdobywanie doświadczenia

Nie można również zapominać o transferze wiedzy i doświadczenia. Współpraca z partnerem technologicznym to doskonały sposób na pozyskiwanie kwalifikacji w obszarze technologicznym, jak również w innych obszarach.

Zdobyte doświadczenia mogą być wykorzystywane nie tylko w projektach informatycznych. Rozwiązania komunikacyjne lub najlepsze praktyki związane z zarządzaniem mogą być przeniesione do innych obszarów działalności firmy.

Korzyści jakie może przynieść współpraca z doświadczonym partnerem technologicznym są bardzo duże i bardzo często usprawiedliwiają ponoszenie dodatkowych kosztów. Może się także okazać, że poniesione wydatki będą źródłem dużych oszczędności w przyszłości. Zatem tytułowe pytanie powinno być zatem inaczej sformułowane: Czy startup stać na brak współpracy z Software House?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here