Czy inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne?

0
4788

Okazuje się, że inwestowanie pieniędzy w nieruchomości jest jednym z bardziej dochodowych przedsięwzięć. Oczywiście inwestowanie jest ryzykowane i trzeba być przygotowanym także na te czarniejsze scenariusze, jednakże zazwyczaj ryzyko to się opłaca w dłuższej perspektywie czasu. Czy warto więc rzeczywiście spróbować i zainwestować swoje wolne środki w tego typu inwestycję?

Inwestowanie w nieruchomość – czy to się opłaca?

Obecnie kupno mieszkania z zamiarem wynajmu czy też sprzedaży z zyskiem jest coraz bardziej popularną formą inwestowania posiadanego kapitału. Jako, że nie chodzi tutaj o małe kwoty i należy myśleć o takiej inwestycji jak o długoterminowej lokacie, to swoją decyzję należy dogłębnie przemyśleć oraz przenalizować wszystkie za i przeciw. Trzeba liczyć się z tym, że na zysk przyjdzie nam czekać kilka dobrych lat, a czasem nawet ten okres może się wydłużyć do kilkudziesięciu lat. Wszytko to zależy od tego, ile warta jest nieruchomość, w którą postanowiliśmy zainwestować swoje pieniądze oraz od tego, jaki sposób inwestowania wybraliśmy. Zwykle jednak wartość nieruchomości wzrasta, na co nie mają większego wpływu notowania rynkowe.

Sprzedajemy czy wynajmujemy?

Zainwestować w nieruchomość można, decydując się na jej zakup z zamiarem sprzedaży lub wynajmu. Pierwsza opcja dotyczy głównie zabytkowych kamienic czy budynków, które znajdują się w atrakcyjnych częściach miast. Dzięki renowacji i przywróceniu budynkowi jego dawnej świetności można liczyć na sprzedanie go w przyszłości z niezłym zyskiem. Dużo bardziej jednak w Polsce rozpowszechnione jest inwestowanie wolnych środków w mieszkania na wynajem. Tutaj z kolei największe wzięcie mają mieszkania dwupokojowe, których powierzchnia nie przekracza 50 m kw. Na wynajem tego typu mieszkań decydują się zwykle studenci i młode rodziny. W tym przypadku zwracają oni uwagę na lokalizację mieszkania, jego układ, funkcjonalność i piętro. Wszystko to wpływa na atrakcyjność inwestycji. Konieczne staje się tutaj trafienie w gusta klientów i ich potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here