Co to jest dropshipping i jak wygląda sklep internetowy w modelu dropshipping?

0
2295

Jednym z głównych problemów jakie stoją przed przedsiębiorcą, który chce otworzyć sklep internetowy jest zatowarowanie sklepu. Jeśli bowiem sprzedajemy dobra fizyczne to najczęściej musimy je kupić, magazynować i wysyłać. Jest to duży koszt i wyzwanie dla początkujących sklepów internetowych. Na szczęście nie zawsze musi to wyglądać w ten sposób – dlatego warto zainteresować się tym jak działają sklepy w modelu dropshipping.

Sprzedaż w modelu droshipping

Dropshipping to model logistyczny, w którym sprzedawca zajmuje się jedynie kwestiami pozyskania klienta i przeprowadzenia transakcji, natomiast fizycznie wysyłką towaru, a wcześniej jego magazynowaniem zajmuje się firma trzecia. Jeżeli nasz sklep w internecie zamierza działać w ten sposób – to często klient może nawet nie mieć świadomości, że towar wysłał mu ktoś inny. Często bowiem współpraca w tym modelu zapewnia wysyłanie paczek bez oznaczeń rzeczywistego wysyłającego, klient nie wie więc, że to nie my wysłaliśmy mu paczkę. Nawet zresztą gdyby wiedział – to przecież w niczym nie zmienia to jego sytuacji. Zamówił towar, zapłacił za niego i dostał przesyłkę. Co ważne, nie musimy otwierając sklep inwestować dużych środków pieniężnych w towar ponieważ mamy do dyspozycji cały asortyment posiadany przez hurtownię. Daje nam to możliwość szybkiego startu bez dużego kapitału.

Sklep internetowy w modelu dropshipping

Niektóre platformy sklepów internetowych jak np. Sky-Shop.pl znacznie ułatwiają prowadzenie sklepu w modelu dropshipping. Choć teoretycznie nie potrzeba żadnych dodatkowych działań, aby móc tak sprzedawać, to integracja z hurtownią dropshipping znacząco ułatwi nam pracę. Możliwe będzie chociażby automatyczne pobieranie asortymentu oraz stanów magazynowych od hurtowni. Jest to niezwykle ważne ponieważ zapobiega zamówieniom przez klientów towaru, którego nie ma w hurtowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here