Analityka medyczna studia

0
2949
Analityka medyczna studia


Wśród i tak już szerokiej oferty polskich wyższych uczelni medycznych można wciąż znaleźć nowe, perspektywiczne kierunki, dające realne szanse na zatrudnienie oraz możliwość nieco innego wykorzystania swoich umiejętności oraz posiadanej wiedzy. Jeśli idzie o analitykę medyczną, są to studia o wąskiej i bardzo specyficznej specjalizacji. Jej zadaniem jest przede wszystkim profilaktyka oraz ochrona zdrowia. Sednem tego kierunku studiów jest możliwość podjęcia pracy w najróżniejszych laboratoriach medycznych, w których badane są próbki materiałów pobieranych od pacjentów. W takich miejscach, jak dzisiejsze, nowoczesne oraz bardzo wysoko zaawansowane technologicznie obiekty, potrzebna jest również odpowiednio wykwalifikowana i posiadająca zaawansowaną wiedzę medyczną kadra. Analityka medyczna – studia – dają nowoczesnym laboratoriom takich właśnie pracowników.

Kandydaci na analityków medycznych

Analityka medyczna studiaDawno przeminęły już czasy, w których osobami odpowiedzialnymi za badanie próbek pacjentów byli zwykli technicy o raczej elementarnej wiedzy dotyczącej medycyny. Jako, że jest to kierunek medyczny, studiowany na uczelniach o profilu głównie medycznym, bardzo ważne jest celujące zdanie ścisłych przedmiotów z biologią oraz chemią na czele. Zawsze warto również sprawdzić, jakie wymagania mają od swoich kandydatów same uczelnie – może się okazać, że nie każda uczelnia ma takie same i warto wiedzieć o tym odpowiednio wcześnie, zanim podejmiesz decyzje na przykład o wybranych przedmiotach do zdania w zakresie rozszerzonym. W dalszym ciągu nieco łatwiej jest zostać przyjętym na studia analityki medycznej niż na same stricte lekarskie, jednak trzeba mieć na uwadze, ze są to naprawdę skomplikowane studia, mające całą masę wiedzy do przyswojenia w toku ich trwania.

Przedmioty na analityce medycznej

Dla studenta analityki medycznej codziennością jest przebywanie w specyficznych laboratoriach czy pracowniach w towarzystwie próbek oraz probówek czy mikroskopów. Wystarczy przypomnieć sobie o tym, jakie obowiązki należą do analityka, żeby wiedzieć, co czeka cię w trakcie trwania studiów. Już na pierwszy ogień będziesz musiał zmierzyć się z takimi przedmiotami jak farmakokinetyka, toksykologia, historia medycyny, biochemia, mikrobiologia, chemia analityczna czy immunopatologia.

Analityka medyczna studia – a co po nich?

Jako absolwent tak cenionego w ostatnim czasie kierunku nie musisz szukać zatrudnienia jedynie w szpitalach czy ośrodkach zdrowia. Jest wiele nowoczesnych placówek, w których prowadzone są badania, na przykład związane z poszukiwaniem lekarstwa na nieuleczalne choroby czy związane z przygotowywaniem szczepionek, zwalczaniem epidemii oraz wiele innych, ciekawych i rozwojowych miejsc, które tylko na ciebie czekają. Przemysł farmaceutyczny jest dzisiaj nastawiony bardzo przychylnie do młodych i głodnych zdobyczy analityków medycznych. Jeśli nie czujesz się na siłach pracować w placówkach medycznych, zawsze możesz spróbować pracy na przykład w handlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here