5 sekretów na zaoszczędzenie pieniędzy

0
4317
oszczędzanie

Wiele osób zadaje sobie pytanie W jaki sposób oszczędzić pieniądze? Bardzo często usłyszymy odpowiedź, żeby nie wydawać pieniędzy na przysłowiowe głupoty i zrezygnować z przyjemności. Istnieją jednak sposoby, które będą nieco inne. Oszczędzanie pieniędzy możemy przyrównać do zrzucania wagi. Odchudzając się musimy kontrolować to co jemy oraz ile jemy. Podobnie jest w przypadku oszczędzania. Żeby za oszczędzać pieniądze musimy wiedzieć na co oraz ile wydajemy.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-oszczedzac-pieniadze/

1. Sprawdź swoje wydatki

Do skontrolowania wydatków możesz użyć aplikacji internetowej. Oferta jest naprawdę duża. Najprostszym sposobem, który jest zarazem tradycyjny jest notowanie wszystkiego na kartce lub w smartfonie. Zbieraj wszystkie paragony każdego sklepu, w którym jesteś. To samo tyczy się biletów na komunikację miejską czy też biletów do kina. Pod koniec dnia Zapisz wszystkie wydatki. Aby była to jak najbardziej czytelne, możesz stworzyć do tego tabelę. Podziel swoje wydatki na kolumny takie jak jedzenie rozrywka transport itp.

Po wykonaniu takiej tabeli sporządź analizę notatek. Sprawdź na co przeznaczasz największą ilość pieniędzy oraz rozważ czy rzeczywiście jest to niezbędne. Być może wyjście na miasto nie jest takie konieczne, a zamiast tego możemy ugotować sobie sami w domu.

2. Darmowe usługi 

Za każdą rzecz oraz usługę w życiu musimy zapłacić. Istnieje jednak całkiem dużo usług oraz produktów za które nie wydamy nawet grosza. Sprawdź co do nich należy:

• kina letnie na świeżym powietrzu 

• darmowe treningi w klubach fitness 

• darmowe próbki kosmetyków 

• kursy internetowe na dowolny temat prowadzony przez uczelnię 

• ubrania, meble oraz zabawki sprzedawane w serwisie OLX 

• darmowe degustację w sklepach spożywczych 

• darmowe wino na wystawach

3. Nie kupuj, wypożyczaj! 

Jednym z lepszych sposobów jest ograniczenie naszych wydatków. Zamiast kupować możemy wiele przedmiotów wypożyczać. Nie będzie to jedynie rower ale również na przykład samochód. 

Możliwości wynajmu jest naprawdę dużo. Wypożyczyć możemy np. książki, gry oraz filmy, które są dostępne w bibliotekach publicznych.

4. Wycieczki poza sezonem

Wybierając się na wakacje w sezonie, czyli w lipcu czy sierpniu, kierunki takie jak Chorwacja, Hiszpania czy Turcja mogą nas sporo kosztować. 

Ceny wycieczek są wtedy najwyższe, tak samo jest w przypadku hotelu w takim okresie. 

Na taki wyjazd równie dobrze można zdecydować się we wrześniu czy też na początku października. Woda będzie tak samo ciepła, a plaże piaszczyste. Opłaty za taką przyjemność będą natomiast dużo mniejsze. Wydasz w ten sposób mnie pieniędzy, a będziesz opalona i wypoczęta tak samo jak w sezonie letnim. Każdy będzie Ci dodatkowo zazdrościł, że w czasie, kiedy pogoda w kraju zaczyna się psuć, Ty odpoczywasz na słoneczniej plaży z drinkiem w ręku. 

agencja carted

5. Zarób więcej pieniędzy

W jaki sposób zarobić więcej pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie chciałby z pewnością poznać każdy na świecie.Propozycje, od których warto zacząć to:

  • dropshipping –  sprzedawanie zakupionego hurtowo towaru przez internet
  • wynajem nieruchomości –możesz udostępnić jeden nieprzechodni pokój turystom lub zdecydować się na całe mieszkanie w momencie kiedy wyjeżdżamy na urlop.
  • ebook/książka – jeżeli posiadasz artystyczną duszą możesz napisać książkę i ją sprzedać. To samo możemy zrobić z obrazem. 
  • marketing afiliacyjny – zarabianie na produktach, które możemy zakupić za pośrednictwem naszej strony 

Zobacz też: http://www.decapitated.pl/ciekawostki-o-finansach-osobistych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here