System ERP a efektywność procesów w przedsiębiorstwach

0
1417
System ERP a efektywność procesów w przedsiębiorstwach

Oprogramowanie ERP dla firmy stanowi nowoczesny system, dający możliwość zintegrowanego przepływu danych wśród współpracowników, klientów i kontrahentów. Dzięki dostępowi do sieci odbywa się to szybko i znacznie upraszcza codzienną pracę.

W jaki sposób oprogramowanie ERP dla firm wpływa na efektywność procesów dla przedsiębiorstwa?

Specjaliści wskazują, że nowe oprogramowanie ERP, określane jako ERP II wpływa efektywnie na lepszą efektywność procesów w firmach w różnych strefach działalności. Wynika to z szerokich możliwości jakie daje w rożnych sferach.

I tak, w zakresie finansów i księgowości wskazuje się, że ERP II w codziennej pracy znacząco usprawnia zarządzanie procesami i danymi. Dotyczy to także wymiany informacji między współpracownikami i klientami oraz kontrahentami. Ponadto odnosi się do księgowania poszczególnych transakcji, sprawdzania wyników finansowych i obsługiwania kont bankowych i środków trwałych.

ERP dla firm a środki trwałe i marketing w firmie

W zakresie zarządzania środkami trwałymi i informacjami o nich, nowy system ERP Microsoft Dynamics NAV daje użytkownikom możliwość dostępu do w pełni innowacyjnego modułu, który znacząco usprawnia zarządzanie aktywami firmy. Ponadto dzięki niemu możliwe jest śledzenie na bieżąco informacji o kosztach i wydatkach. Użytkownicy zyskują też dostęp do generowanych raportów i statystyk oraz do zarządzania polisami ubezpieczeniowymi.

Jeśli chodzi o działania marketingowe w firmie to ERP pozwala na efektywniejsze zarządzanie i sprzedaż. Możliwy jest ponadto dostęp do kompleksowych danych i lepszych sposobów komunikowania się z obecnymi i potencjalnymi klientami. Tego typu działania odbywają się z zastosowaniem kampanii marketingowych, do których zalicza się np.: ogłoszenia, reklamy, pocztę bezpośrednią itp.

Zarządzanie magazynem z systemem ERP

W zakresie obsługiwania magazynu system ERP daje możliwość dostępu na bieżąco do ważnych i aktualnych danych. System ERP Microsoft Dynamics NAV pozwala w tym zakresie uniknąć błędów podczas rejestrowania stanów zapasów i wskazuje istotne dane o ich dostępności.

Funkcje, związane z działaniem magazynu odnoszą się zwłaszcza do głównych zadań magazynowych jak i wielu lokalizacji i dostępnych zapasów firmowych. Odnosi się też do danych, zawartych w prowadzonych dziennikach i do śledzenia zapasów przedsiębiorstwa.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here